/SkandaIi/ Policia mashtron për policët e pla gosur, kjo foto i nxjerr zbuluar

SkandaIi/ Policia mashtron për policët e pla gosur, kjo foto i nxjerr zbuluar

Nga tensionet dhe djegia e KZAZ nr. 6 në Shkodër, u njoftua se tre efektivë policie mbetën të pla gosur, ngjarje e cila ka bërë që 9 persona të shoqërohen në komisariat nga policia.

Por, një foto e publikuar në rrjetet sociale nxjerr zbuluar mashtrimin me pla gosjen e policëve, ku shikohet në foto mjaft qartë që polici që shtiret sikur është pla gosur dhe në gjende të rëndë para se të shkrepej foto që është publikuar është duke qeshur dhe më pas shtrihet sikur është sëmurë.

Kujtojmë që tensionet filluan rreth orës 20 e 30 të mbrëmjes së sotme, ku nga fIakët u dëmtuan materialet zgjedhore të vendosura në këtë KZAZ.

Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe Kryeministri Edi Rama, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, Partia Demokratike, por edhe ish deputetë të tjerë të opozitës.

Ndërsa qeveria e konsideron si një akt ba rbar, Partia Demokratike nga ana tjetër e cilëson si një aktrim të Ramës.