Sot ditë zie, shkon në 50 numri i të vd ekurve nga shpërthimi i FRlkSHËM (Video)

0
376

Ka shkuar në 50 numri i viktimave që kanë humbur jetën nga shpërthimi i fuqishëm në Liban.

Kjo shifër është konfirmuar nga Ministri i Shëndetësisë, Hamad Hassan. Ndërkohë janë konfirmuar deri më tani 2,750 të plagosur.

Presidenti libanez, Michel Aoun ka urdhëruar patrullat ushtarake që të jenë në zonat e prekura dhe në periferi për të siguruar sigurinë.

Kryeministri libanez, Hassan Diab e shpalli të mërkurën një ditë zie kombëtare pas shpërthimit masiv në zonën e portit të Bejrutit.

https://youtube.com/watch?v=rkymxrEi2zk%3Fversion%3D3%26rel%3D1%26fs%3D1%26autohide%3D2%26showsearch%3D0%26showinfo%3D1%26iv_load_policy%3D1%26wmode%3Dtransparent

https://streamable.com/e/a66jv4

https://streamable.com/e/x1u5lc

https://streamable.com/e/2u9vwb