Sportisti nga Peja i propozon fejesë hendbollistes istogase

  0
  297

  Klubi i hendbollit të Istogut është shpallur kampion i Kosovës në kategorinë e femrave.

  Hendbollistet istogase kanë shkruar histori duke shpallur kampion për herë të parë në Kosovë.

  Pos, ngritjes së trofeut të çmueshëm dhe festës në palestër, një prej lojtareve kishte gëzim të dyfishë.

  Në fakt, kapitenja e klubit Albina Rugovën e ka priste një befasi nga i dashuri, hendbollisti i Besës së Pejës, Drilon Tahirukaj.

  Ky i fundit në momentin që kapitenja po ngritke trofeun e kampionit i propozoi fejesë, të cilën gjë që natyrisht nuk e refuzoi Rugova.

  Ndryshe, theksojmë se edhe Driloni është pranë titullit të kampionit me skuadrën pejane. /Telegrafi/