/Stresi: Ti ta ha m*tin kryeministër

Stresi: Ti ta ha m*tin kryeministër

Protesta e djeshme ka shkaktuar shumë zhurmë jo vetëm në media, por kundrejt saj kanë reaguar e kanë dhënë mendimet e tyre edhe artistët shqiptarë.

Ishte Florian Binaj ai që thoshte se kjo protestë ishte pasojë e mosdëgjimit të halleve të popullit, ndërsa këngëtari Stresi ka shkuar edhe më tej me akuzat e tij.

Ai i del në krah policisë dhe kërkon që kreu i qeverisë të mos i përdorë policët kundër qytetarëve. Stresi e quan kabinetin Rama si një kabinet orgjish e perversësh, ndërsa shprehet se i kanë orët të numëruara.

Reagimi i Stresit:

Ti Ta Ha mutin o zoti kryeminister! jam nje djale qe kam lindur ne interrnim dhe jam nje familje qe kemi luftu per liri gjith jeten tone dhe kemi deshmore ne shtepin tone . Nuk do dorzohemi para teje e para shtetit tend . Mos i perdor policin kundra nesh sepse dhe ata jan djem nenash si ne dhe jan gjynah por skan cfare te bejn dhe ata te shkretit dikush duhet ta bej detyren e shtetit . I keni oret e numeruara ti bashk me kabinetin tend nje kabinet perversash dhe nje kabinet orgjish . Me rrespekt Arkimed Lushaj i betuar kundra kti shteti , ndersa ju qe shitet voten per 50 mi lek mbani pasojat