/Tërmeti i fυqishëm gόdet këtë shtet, ja sa ishte magnitυda

Tërmeti i fυqishëm gόdet këtë shtet, ja sa ishte magnitυda

Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë i shkallës Rihter ka goditur Indinë mëngjesin e së enjtes.

Lëkundjet e ndjenë shtetin federal indian të Arunachal Pradesh, në verilindje të vendit, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare.

Sipas EMSC, tërmeti kishte në një thellësi prej dy kilometrash.

Aktualisht, nuk raportohet për viktima dhe dëme materiale.