/TËRMETl l FUQlSHËM tr onditi vendin, shikoni pamjet se si shkundet dyqani (Video)

TËRMETl l FUQlSHËM tr onditi vendin, shikoni pamjet se si shkundet dyqani (Video)

Një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 5.5 shkallëve Rihter, e ka dridhur mëngjesin e sotëm Maqedoninë e Veriut.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Leunovo, në afërsi të Mavrovës, me thellësi prej 10 kilometra.

Se tërmeti ka qenë i fuqishëm dhe ka shqetësuar qytetarët, dëshmon edhe një video-incizim në një dyqan në Tetovë.

Tërmeti i sotëm që u regjistrua në orën 04:54, është ndjerë edhe në shtetet fqinje.

https://youtube.com/watch?v=dPwWu3w60jA%3Fversion%3D3%26rel%3D1%26fs%3D1%26autohide%3D2%26showsearch%3D0%26showinfo%3D1%26iv_load_policy%3D1%26wmode%3Dtransparent