Thojini stop ftohjes dhe gripit me keto dy perberes

  0
  291

  Ftohja, gripi, sinusiti, gëlbaza dhe rinititi janë shqetësime që shkaktohen nga bakteret dhe infeksionety virale. Kur sinuset tuaja skuqen për shkak të ndonjë infeksioni, shfaqet më pas sinusiti. Kështu, ndjeni mbingarkesë të hundës si rezultat shfaqjes së mukusit, lodhjes, përzierjes dhe dhimbje koke të vazhdueshme, të cilat janë të gjitha simptoma të infeksionit.

  Përdorimi i ilaçeve kundër këtyre infeksioneve mund të ndihmojë në lehtësimin e tyre, por kanë efekte anësore negative që shkaktojnë më shumë probleme afatgjata shëndetësore. Është më mirë për ju që të përdorni një recetë tërësisht natyrale në shtëpi që do t’ju lehtësojë simptomat, duke shmangur shqetësime të mundshme të mëvonshme. Për ktë ju duhen vetëm 2 përbërës: xhenxhefil dhe uthull molle.

  Përgatitja dhe përdorimi:
  Merrni një tas qelqi dhe miksoni uthullën dhe me 50 gram xhenxhefil. Mbulojeni enën me kapak dhe mbajeni këtë përzierje në një vend të ftohtë për 10 ditë. Tundeni enën herë pas here. Vendoseni përzierjen në zjarr të vlojë. Mjafton të vendosni një peshqir mbi kokë dhe të thithni avullin që lëshon përzierja. Ju gjithashtu mund të zhysni një shami dhe ta mbani në qafë gjatë natës. Përdoreni këtë ilaç për 5 rresht.