Tifozi kroat që u rrah në Serbi, ishte profesionist në ring “MMA”

    0
    361

    Tifozi kroat, Damir Tovarovic, i cili ishte një nga pjesëmarrësit në luftën brutale në tribunën jugore gjatë derbit 156, Partizan – Crvena Zvezda, ishte një luftëtar profesionist i artëve merciale “MMA”, transmeton IndeksOnline.

    Derbi i 156 mes Partizanit dhe Yllit të Kuq do të mbahet mend gjatë për shkak të përplasjes më të madhe, ku u përfshinë tifozë kroat, grekë e të tjerë.

    Një nga huliganët që morën pjesë në këtë rrahje, ishte edhe Damir Tovaric, i cili ishte një luftëtar i “MMA-së”./IndeksOnline/