Tragjike:Perplaset me motor,vdes ne vend kengetari shqiptar

  0
  368

  Një aksident me motor i ka marrë jetën një këngëtari shqiptar. Viktimë ka mbetur Jeton Kuçi, nga Deçani, Kosovë.

  Gjithçka ka ndodhur pas një aksidenti në Deçan me motoçikletë, i ndodhur ditën e djeshme.

  Ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme, si pasojë e dëmtimeve të marra nga përplasja.

  Kuçi njihej si këngëtar i muzikës popullore dhe ishte mjaft i dashur për publikun e Kosovës.

  Jo vetëm kaq por ai ka qenë edhe ish luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. /a.y/noa.al