/Tronditëse në vend! Nusja dënohet me 25 vite bυrg, υrau me thikë vjehrrën

Tronditëse në vend! Nusja dënohet me 25 vite bυrg, υrau me thikë vjehrrën

Gjykata e Dibrës ka dënuar me 25 vite burg Miranda Markjan, e cila vrau vjehrrën. Ngjarje e ndodhur në prill të 2021.

Nusja 44-vjeçare në fshatin Maqellarë pas një debati ka qëlluar me thikë vjehrrën, Nazmije Markja 74 vjeç.

Markja u dënua për veprën penale “Vrasjes për shkak të marrëdhënieve familjare” të parashikuar nga neni 79/c të Kodit Penal dhe u dënua me 25 vjet burgim.

Kujtojmë që pas ngjarjes së rëndë autorja Miranda Markja ka telefonuar bashkëshortin për ngjajen që kishte ndodhur, ndërsa kur ka rritur në shtëpi ai ka gjetur të pajetë nënën, ndërsa bashkëshorten në gjendje shoku.