Tronditet bota,kjo vajze bashke me dy shoket e saj vrasin 10 veta

  0
  406

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në vendin organizator të Kupës së Botës 2018, kur duhet edhe më pak se dy muaj nga fillimi i kompeticionit më të rëndësishëm futbollistik.
  2 meshkuj dhe 1 femër janë arrestuar nënë akuzën se kanë vrarë 10 gay.

  Meshkujt i përkisnin grupimeve tifozerike të huliganëve, ndërsa vajza ishte bashkëpunëtore e tyre.

  Gjatë marrjes në pyetje, një nga djemtë deklaroi se deri më tani kishte vrarë 10 gej, me qëllimin që t’u merrnin paratë.

  Huliganët, pjesë e grupimeve tifozerike të dy ekipeve kryesore moskovite Sparta dhe Lokomotiva, i kontaktonin viktimat nëpërmjet rrjeteve sociale, linin takim me ta dhe më pas i vrisnin.

  Ata u dënuan me 17 vjet dhe 15 vite burg, ndërsa bashkëpunëtorja 19-vjeçare, nënë e një fëmije u dënua me 5 vite burg, ndërkohë që dënimi i saj është pezulluar, derisa fëmija të arrijë moshën 14 vjeçare.

  Kjo ngjarje ka tronditur jo pak publikun dhe autoritete ruse.