/U AKSlDENTUA me biçikletë dy javë më parë në Itali, ndërron je/të në spitaI i riu shqiptar

U AKSlDENTUA me biçikletë dy javë më parë në Itali, ndërron je/të në spitaI i riu shqiptar

Një i ri shqiptar ka ndërruar je/të, dy javë pasi pësoi një aks.ident me biçikletë.

Sipas mediave italiane bëhet fjalë për 31-vjeçarin, Armand Balli, i cili prej dy javësh ndodhej i shtruar në spitaIin Santa Chiara në Trento.

Fatk.eqësisht, ai nuk mundi dot t’u mbijetonte pIagëve të marra nga aks.identi që ndodhi të premten e 27 gushtit.

I riu me origjinë nga Durrësi jetonte dhe punonte në Itali që prej vitit 2010.

Ai punonte në një nga hotelet e zonës si kamarier.

Shqiptari humbi kontrollin e biçikletës kur po kthehej në shtëpi, pasi kishte përfunduar punën, duke përfunduar në tokë.

Balliu pë.soi dë.mtime të rënda, pasi përpIasi kokën në asfalt.

31-vjeçari u dërgua me urgj.encë drejt spitaIit në gje.ndje të rëndë, por pavarësisht përpjekjeve të mjekëve për ta mbajtur gjaIIë, ai ndërroi je/të paraditen e sotme.

Trupi i të riut do të dërgohet për në banesën e fundit të hënën në orën 13:30 në Trento.

Burimi: Ildomiti|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania