/U munduan mjaft po nuk e fshehen dot, me 4 luge gjelle ne dite i thoni lamtumire KANCERlT

U munduan mjaft po nuk e fshehen dot, me 4 luge gjelle ne dite i thoni lamtumire KANCERlT

Sipas fjalëve të Profesor Marmelski nga igjeratë, receta e tij është në të vërtetë ushqim që ndihmon tërë trupin dhe nëse është fjala për ka.n.ce.rin, do të ndihmojë të tërhiqet.

Il.açi i jashtëzakonshëm që mund të bëhët në shtëpi ndihmon në pastrimin e enëve të gja.k.ut, forcon sistemin imunitar, shëron ze.m.rën, pastron veshkat dhe mëIçinë. Ai gjithashtu përmirëson punën e trurit dhe kujtesën, e mban atë nga in.f.ar.kti dhe çon në shërimin e atyre që kanë pësuar një go.di.t.je në tru. Shumë thonë se është përbërësi më i mirë kundër të gjitha llojeve të ka.nc.e.rit!

Përbërësit:15 limona,1 kg mjaltë shtëpi,12 thelbinj hudhër të freskët,400 gr grurë,400 g arra të freskëta

Përgatitja e grurit:Merrni një tas të madh qelqi dhe shtoni grurin në të.Hidhni ujë për të qëndruar, më mirë është brenda natës.Në mëngjes (pas 12 orësh), derdhni ujin dhe lani mirë kokrrat e grurit, dhe pastaj kaloni nëpër garzë.Lejo që gruri i shtrydhur të qëndrojë për 24 orë në enë.Pas kësaj, gruri do të jetë gati.

Përgatitja e iI.a.çit:Arrat e pastërta, hudhrat dhe grurin bluaji me ndonjë blurëse (blender).Shto 5 limona (duke përfshirë lëvorën), kështu që shtoni ato tek blenderi.Pasi te ketë mbaruar procesi i bluarjes, vëndoseni në një kavanoz më të madh.Nga 10 limonat e mbetur, merrni vetëm lëngun dhe përzieni me përzierjen e fituar, derisa përzierja të bëhet homogjene.Shtoni mjaltin dhe përzieni me një lugë druri për një kohë të gjatëVendosni përzierjen në një tas qelqi dhe lejoni që të qëndrojë për 3 ditë në frigorifer, atëherë mund të filloni të konsumoni duke ndjekur udhëzimet e mëposhtme.

Konsumimi i il.a.çit:Merrni 1 deri 2 lugë të përzierjes gjysmë ore përpara:mëngjesit,mbrëmjes,dhe para se të shkoni në shtrat

Nëse planifikoni ta përdorni këtë il.aç për trajtimin e ka.nc.er.it, duhet të merrni 1 deri 2 lugë çdo 2 orë. Sipas Dr. Marmerskit, receta garanton shëndetin dhe jetëgjatësinë, si dhe kur.imin e kan.cerit, duke ruajtur freskinë e trupit, rininë dhe energjinë.