November 30, 2023
Lajme

U zhdυkën bαshkë me nënën e tyre, gjenden të ρajetë në plazh 3 fëmijët. Zbσrdhen detajet e rënda

Dy fëmijë, 7 dhe 4 vjeç dhe një foshnjë tre muajsh e gjysmë, të cilët ishin zhdukur dhe policia po përpiqej t’i gjente me nënën e tyre ,

u gjetën të vdekur mbrëmë në bregun e ishullit Coney, plazh në Nju Jork (SHBA), ndërsa ajo u gjet e gjallë diku tjetër në plazh, e lagur dhe zbathur.

Pavarësisht raporteve që paralajmëronin se ajo mund t’u kishte shkaktuar dëm të miturve, “ajo nuk është në paraburgim ,” tha një zëdhënës policie në deklaratat e mbledhura nga mediat.

Sipas policisë së Nju Jorkut, për momentin nuk dihen shkaqet që çuan në vdekjen e fëmijëve.

2 të miturit dhe foshnja ishin zhdukur disa orë më parë së bashku me nënën e tyre dhe policia kishte aktivizuar alarmin kur në orën 1:40 të mëngjesit (5:40 GMT) morën një telefonatë nga një person duke thënë se kishin dyshime se gruaja – një e afërme e saj e rreth 30 vjeç – mund të kishte dëmtuar fëmijët e tyre.

Më vonë, babai i tre fëmijëve, gjithashtu i pyetur, u tha atyre se besonte se nëna i kishte fëmijët çuar në Coney Island.

Kërkimi zgjati një orë e gjysmë derisa gruaja u shfaq në plazh, e zhytur në ujë dhe e zbathur , por nuk dha asnjë informacion për vendndodhjen e tre fëmijëve të saj.

Shumë më vonë, rreth orës 4:40 të mëngjesit, kur trupat e tre fëmijëve u shfaqën në një vend tjetër larg andej, dhe megjithëse policia kreu manovrat e nevojshme , nuk mundi të bënte asgjë për ta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *