Uji shpërthen në mes të qytetit, njerëzit “fluturojnë” në ajër

  0
  511

  Një ngjarje e pazakontë ka tronditur kalimtarët në mes të qytetit, duke shkaktruar panik.

  Rrjeti i kanalizimit në një qytet të Kinës ka shpërthyer fuqishëm në mes të ditës, në një kohë kur kishte lëvizje të konsiderueshme njerëzish dha makinash.

  Nga shpërthimi, sheshi i qytetit u shkatërrua, pasi fuqia ishte shumë e madhe.

  Mësohet se nga ky incident i frikshëm ka mbetur i vdekur një person, dhe disa të tjerë janë plagosur.

  Raportohet nga kjo, ka mbetur i vdekur një person dhe pesë janë plagosur.