/Ulet ndjeshëm numri i të prekurve me koronavirus, ja sa raste të reja u shënuan në 24 orët e fundit

Ulet ndjeshëm numri i të prekurve me koronavirus, ja sa raste të reja u shënuan në 24 orët e fundit

Ulet numri i të infektuarve në vendin tonë krahasuar me një ditë më parë.

Mësohet se sot janë shënuar 55 raste të reja. Në spitalet COVID janë të shtruar 104 persona nga të cilët 8 janë në reanimacion dhe 2 të intubuar.

Autoritetet përsërisin thirrjen për përdorimin e maskës dhe ruajtjen e distancimit fizik.

Kujtojmë që ditën e djeshme janë shënuar 99 raste të infektuar me koronavirus dhe 3 vik tima.