/V ajzat po ç menden pas tij:NJlHUNl me priftin më të bukur në botë

V ajzat po ç menden pas tij:NJlHUNl me priftin më të bukur në botë

Një prift suedez ka marrë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e tij. 35-vjeçari është shumë simpatik dhe nuk ngjason aspak si pr.iftërinjtë e tjerë.

Oskar Amgarden nga Suedia i ka kushtuar jetën e tij Zotit prej 8 vitesh. Por ai gjithashtu ushtrohet edhe në palestër duke publikuar foto e video nga stërvitja.

Një tjetër detaj jo i zakonshëm për një prift, janë tatuazhet që Oskari mban në trup. Megjithatë këto ta.tuazhe i dedikohen besimit të tij.

Prifti suedez ka 137 mijë ndjekës në Instagram ku ka kombinuar pa.sionet e tij, duke postuar shpesh foto i ve.shur si prift me përshkrime rreth bes.imit dhe video ku bën palestër.