/Vajza e saj me sind.romë? Xhensila bëhet ‘blshë’, flet Emanuela: Më kërc.ënuan!

Vajza e saj me sind.romë? Xhensila bëhet ‘blshë’, flet Emanuela: Më kërc.ënuan!

Cifti i njohur i showbizit shqiptar, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj nuk e kanë nxjerre asnjehere nda dita kur lindi vajzën e saj.

Kjo eshte bere shkak qe njerezit te komentojne, aludojne e bejne thashetheme.

Por kur vjen puna tek femija, komentet negative te bejne ‘blshe’.

Keshtu ka reaguar edhe Xhensila, kur ne Instagramin e këngëtares një komentues i shkruante se vajza i vuan nga sind-roma doën.

Ndër të tjera Xhensila e quante komentuesin “njeri ps.iqik dhe të nd.yrë” dhe shtoni se vajza e saj nuk ka asnjë ‘mangësi’.

Termi i përdorur nxiti themeluesen e “D.own Syn.drome Albania”, Emanuela Pepkola Zaimi e cila shkruajti në faqen e saj në Facebook duke mos u dakortësuar më fjalën ‘mangësi’ .

Por çfarë ndodhi mes tyre? A pati një komunikim për tu sqaruar më tej?

Emanuela ishte dje e ftuar në programin e përditshëm në IN Tv ‘Trokit’ ku foli për aktivitetet e djeshme rreth sensibilizimit ndaj sindr-omës teksa sqaroi edhe debatin që zuri vend në mediat online.

E pyetur nga moderatorët Ermal Peçi dhe Sara Gjordeni nëse pati një komunikim me Xhensilën përtej mediave sociale, ajo tregoi:

‘Nuk duhet të përdorim diag-noza si ps.iqik, si kundërpërgjigje. Mendoj se ajo e bëri padashje, mbase mungesë informacioni.

Unë kam fituar imunitet, por nënat e fëmijëvë më shtyjnë të reagoj në këto raste. Folëm privatisht, e vetmja hatërmbetje e saj ishte përse nuk e mora direkt në telefon apo ti shkruaja një sms. Por nuk e kisha numrin atë mbrëmje.

Ajo ta ketë vajzën me jetë. Fansat e saj më kërc.ënuan’ – shtoi drejtuesja e ‘DSA’.