/Vajza e vogël në rrugë: “Më ndihmoni ta gjej mamin”, ja çfarë bëjnë njerëzit (Video)

Vajza e vogël në rrugë: “Më ndihmoni ta gjej mamin”, ja çfarë bëjnë njerëzit (Video)

Një eksperiment social i kryer në SHBA ka ngjallur reagime të ndryshme.
Një vajzë e vogël ka dalë nepër rrugë duke kërkuar nga njerëzit që t’i ndihmojnë ta gjejë nënën e saj ndërsa njerëzit kanë reaguar në mënyra të ndryshme, transmeton lajmi.net

Disa prej tyre janë ndalur dhe e kanë ndihmuar vajzën, disa të tjerë vetëm e kanë injoruar e disa të tjerë janë sjellë vrazhdë me të.

Por, një rast ka rënë në sy të botës, shikoni videon për ta parë çfarë ka ndodhur.
Më poshtë shihni pamjet në Video: