/Vendi drejt trαzirave! “Dimë disa gjëra për ty”/ ZbuIohet mesazhi i Yuri Kim për Metën

Vendi drejt trαzirave! “Dimë disa gjëra për ty”/ ZbuIohet mesazhi i Yuri Kim për Metën

Presidenti Ilir Meta mbrëmjen e kësaj të premte ka komentuar opinionin e ambasadores Yuri Kim në lidhje me atë që ajo dinte për të.

Meta në fjalën e tij ka theksuar se është e pamundur që në ambasadore ti thotë presidentit të republikës se di disa gjëra.

“Ambasadorja i thotë Presidentit ne dimë disa gjëra për ty, i thash çfarë dini për mua nxirrini thujini.

Unë kam respekt për t, por nuk mund të ndërhyjnë në çështjet e vendit unë jam president i Shqipërisë.

Nuk do të lejoj të preket vota.
E perqafoj ambasadoren amerikane dhe i them boll ndërhyre në punët e brendshme te Shqipërisë në kete menyre te njeanshme”, ka thënë Meta.