/VIDEO QË PO BËN XHlRON E BOTËS: KRYEPARLAMENTARI USHQEN BEBEN GJATË SEANCËS

VIDEO QË PO BËN XHlRON E BOTËS: KRYEPARLAMENTARI USHQEN BEBEN GJATË SEANCËS

o bën sot xhiron e rrjetit një video ku shfaqet Trevor Mallard duke ushqyer një bebe gjatë seancës në Parlamentin e Zelandës së Re.

Fëmija ishte i deputetit Tamati Coffey i cili e kishte e marrë vogëlushin me vete në parlament.

Teksa Coffey po mbante fjalim, kryeparlamentari e mbajti bebin dhe e ushqeu.

Veprimi i Trevor Mallard u duartrokit nga të gjithë deputetët të cilët nuk ngurruan të bënin foto me vogëlushin 1-muajsh.

Pamjet i publikoi edhe vetë kryeparlamentari duke shkruar me humor se një VIP ia mori sot vendin.

“Zelanda e re, jeni një vend i vogël, por ju i jepni një mësim të madh botës”, shkroi një person në Twitter.

“Gjëja më e bukur që kam parë”, shkroi një tjetër.