(Video)Fantastike,Eugent Bushpepa ngre ne kembe gjithe shqiptarine dhe con Shiperine ne finale

  0
  289

  Sonte në Portugali është mbajtur nata e parë gjysmë finale e festivalit evropian të muzikës “Eurosong”.

  Në këtë natë janë prezantuar 19 këngë konkurruese, 10 prej të cilave kanë siguruar finalen e madhe që do mbahet me 12 maj, shkruan lajmi.net

  E një nga nga shtetet që u përfaqësua sonte ka qenë edhe Shqipëria, me këngëtarin Eugent Bushpepën i cili këndoi këngën “Malli” dhe interpertimin e bëri në gjuhën shqipe.

  Shqipëria KALOI pragun dhe sonte u KUALIFIKUA në finalen e madhe!

  Padyshim që ky kualifikim është një fitore e madhe që i hap rrugën drejt fitores së madhe!

  Urime SHQIPËRI!