/VlDHET kisha në Himarë, haj dutët marrin dhe ato pak lekë që ishin mbledhur

VlDHET kisha në Himarë, haj dutët marrin dhe ato pak lekë që ishin mbledhur

Në Himarë është vj.edhur një kishë. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës që lamë pas. Siç mësohet zyrtarisht, kisha është vjedhur në fshatin Palasë.

Deri më tani raportohet se ha.jdutët kanë marrë edhe një sasi prej 10 mijë lekësh. Nuk dihet se cilët janë autorët e kësaj ngjarjeje.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që vi.dhen objektet e kultit në vendin tonë. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Njoftimi i policisë:Himarë

Në fshatin Palasë, Himarë nga persona ende të pa identifikueshëm është vj.edhur kisha e “Shën Dhimitrit” ku janë marrë një sasi parash prej 10.000 lekë.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.