Vogëlushja me gjakderdhje, mjekët lënë të shushatur shqiptaren: Është përdhunuar nga

  0
  533

  Një ngjarje rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 7 vjeçare ndodhet në gjëndje të rëndë në spital pasi është përdhunuar.

  Gjithçka u zbulua pasi u pasi e ëma e çoi vogëlushen për vizitë në pediatri sepse kishte hemoragji të vazhdueshme nga organet gjenitale.

  Drejtori i klinikës ka tronditur shqiptaren duke i thënë se vajza e saj ishte përdhunuar dhe se autori ishte vetë babai i saj.

  Ishte ky i fundit që bëri denoncimin përkatës në policinë e ishullit të Salaminës.

  Mediat greke shkrujanë se 36 vjeçari shqiptar që jetonte bashkë me familjen, u arrestua menjëherë.

  Ndërkohë e vogla u dërgua urgjentisht në spitalin e fëmijve në Athinë, ku iu nënshtrua një ndërhyrjeje të gjatë kirurgjikale.

  Babai monstër po mbahet në paraburgim në burgun e Tripolit, por gruaja e tij dhe vogëlushja e përdhunuar po trajtohen intensivisht nga psikologët.