Lajme

Vrαsja në Elbasan, Berisha publikοn faktet bοmbë, me emra dhe foto. Ja çfarë fshίhet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar nje denoncim te forte per Kelmend Xhaferrin, te shpallur ne kerkim pas vrasjes qe ndodhi ne 21 prill ne Elbasan, ku mbeti i pajete Pjerin Xhuvani.

Denoncimi i Berishes:

Pronari i bencit qe perdorte Kelmend Xhaferi diten e ngjarjes, Ilir Beko eshte anetar kryesor i bandes me imunitet te Elbasanit.

Ne vitin 2019 atij iu gjet nje arsenal i madh armesh.

Por ai fal imunitetit vazhdonte i lire te blinte vota ne zgjedhjet e vitit 2021.

Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital. sb

Zoti Berisha, ky arsenal armesh i kapur ne gusht te 2019 ne Elbasan eshte i Ilir Bekos, pronar i kompanis Eldio Petrol, Ilir Beko rezulton te jete pronari i makines mercedes benz me te cilen levizte ne Elbasan duke blere vota dhe me arme Izraelite Klement Xhaferri.

Edhe pse ky arsenal armesh i kapur ne gusht 2019 sot Ilir Beko eshte i lire mandje blen edhe vota ne mbrojtje te policise edhe prokurorise se Elbasanit, madje ne ate kohe kur eshte arrestuar jane pezulliar nga detyre 4 punonjes policie vetem sepse publikuan kete foto qe po ta dergoj une ty.

Përkatësisht Inspektori i Krimeve të Rënda dhe Specialisti i Krimeve, Edvin Gjyli dhe Eduart Hasani. Albjon Xhitozi, Shefi i Krimeve në Cërrik dhe Bilal Semanaj, Shefi i komisariatit të Cërrikut janë pezulluar nga detyra.