Lajme

Zοt mbaj dοrën/ Z jarr i madh bie në Athinë; Njerëzit po i heqίn me vrαp nga shtëpitë: Ikni që këtu…

NjZot zja rr i madh në Greqi dëmtoi shtëpitë dhe nxiti evakuime të enjten ndërsa depërtoi në pyje.

https://youtube.com/watch?v=59KQnstIUQE%3Ffeature%3Doembed

Zyrtarët e Shërbimit Zja r rfikës thanë se tetë aeroplanë dhe tre helikopterë u përfshinë për të shuar fl akët

rreth 70 kilometra në perëndim të Athinës, afër qytetit turistik Loutraki, raporton AP, transmeton Klankosova.tv.

Brenda natës dhe të enjten herët, autoritetet lëshuan urdhra evakuimi për gjashtë vendbanime jashtë Loutrakis, në një zonë me shumë shtëpi pushimi.

https://youtu.be/59KQnstIUQE