Zbulimi me i fundit per te humbur peshe pa u lodhur fare

  0
  369

  Pini për të përshpejtuar metabolizmin, për të humbur peshë dhe për tu çlodhur.

  Heqja e yndyrës së grumbulluar në bark mund të jetë një nga detyrat më të vështira, shkruan ShkodraNews. Kur e dimë se si funksionon metabolizmi ynë, ne mund ta kuptojmë se cila është mënyra më e saktë për të eliminuar këtë lloj yndyre. Kjo pije e mrekullueshme për të shpejtuar metabolizmin tuaj do t’ju ndihmojë të humbni peshë.

  Le të shohim se si ta përgatisim këtë pije të shkëlqyer për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të humbur peshë.

  Ju duhen vetëm 4 përbërës:

  grejpfrut;

  kanellë;

  xhinxher;

  ujë.

  Kjo pije që është e dobishme për përshpejtimin e metabolizmit, është kombinimi perfekt i përbërësve për të djegur dhjamin në kohë rekord.

  Kjo është një risi natyrale që ndihmon për të humbur peshë dhe zëvendëson përbërjen tradicionale të ujit dhe limonit.

  Grejpfrut është agrumja më e fuqishme kur bëhet fjalë për eliminimin e toksinave dhe djegien e yndyrës.

  Kjo pije do të sigurojë që trupi juaj të pastrohet plotësisht, duke përshpejtuar metabolizmin tuaj.

  Është e këshillueshme që të pini këtë pije pak para se të flini, sepse metabolizmi tenton të ngadalësohet gjatë gjumit.

  Rritja e normës metabolike gjatë gjumit, automatikisht optimizon procesin që digjen kaloritë.

  Ja se si ta përgatisim atë:

  Përbërësit:

  1/2 gotë ujë të ngrohtë;

  1/2 lugë çaji kanellë;

  1 lugë gjelle lëngu xhinxher;

  lëng i 2 grejpfrutave.

  Përgatitja:

  Ju duhet të përzieni mirë të gjithë përbërësit.

  Konsumoni pijen para se të shkoni për të fjetur, ajo do të përshpejtojë metabolizmin tuaj për 12 orë, shkruan ShkodraNews. Pas kësaj, prisni 3 ditë dhe përsëriteni trajtimin për 12 ditë të tjera.

  Filloni sot!

  * Nuk rekomandohet për ata që vuajnë nga gastriti ose irritimi i zorrës së trashë për shkak të xhixherit dhe nëse merrni medikamente të caktuara, është mirë që së pari të konsultoheni me mendimin e mjekut tuaj.