/Zi e madhe/ U nda makina në dysh në mes të rrugës: Ja kush ishte 19-vjecari shqiptar që ndërroi jetë

Zi e madhe/ U nda makina në dysh në mes të rrugës: Ja kush ishte 19-vjecari shqiptar që ndërroi jetë

Aksi denti i ndodhur mesditën e të dielës në aksin rrugor Levan-Vlorë, ku për pas ojë humbi 19-vjeçari Ermir Tarja dhe u pla gosën rëndë katër të rinj të tjerë, ka pre kur të gjithë opinionin publik.

Në afërsi të shtëpisë së viktimës, Ermir Tarja, në një shtyllë, shihet lajmërimi nga prindërit dhe dy motrat të cilët do të përcjellin këtë të hënë për në banesën e fundit të riun.

Por si ndodhi aksidenti që i mori jetën në lule të rinisë 19-vjeçarit? Sipas burimeve të Faxweb, vik tima me tre miqtë e tij ishin duke dalë nga xhepi i autostradës, për të vijuar udhëtimin kur u god itën nga automjeti tip ‘Benz’ i drejtuar nga 40-vjeçari i identifikuar me inicialet A.K.

Si pasojë e përpl asjes së fortë, automjeti me të cilin udhëtonin të rinjtë u nda në dy pjesë. Nga aksidenti mbetën të plag osur rëndë Klejdi Dori 16-vjeç i cili nuk ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa vëllai i tij Qirja Dori 20-vjeç iu nënshtrua një operacioni urgjent sapo mbërriti në spital. Ndërkohë operacionit iu nënshtruan edhe Flori Duraj 19-vjeç dhe Rei Laskaj 21-vjeç.