/Zot mbaj dorën/ Ja sa baIIë ishte TËRMETl që shkundi Shqipërinë sot

Zot mbaj dorën/ Ja sa baIIë ishte TËRMETl që shkundi Shqipërinë sot

Një termet me magnitudë 5.4 i shkallës s Rihterit është regjistruar në Maqedoninë e Veriut në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Epiqendra raportohet pranë fshatit Leunovo, afër Mavrovës. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Shqipëri dhe Kosovë.

Dëri më tani nuk raportohet për vik tima apo dëme materiale.