ΗABlT 19 υj.eçαrja nga Tirana: “Dυa të jem e një mαs hkυΙΙi por…”

Të jesh person i paraqitshëm, konsiderohet si një plus i madh, sidomos për vajzat, të cilave u hapen më lehtë dyert e jetës.

Ndërkohë që disa vlerësojnë më shumë zgjuarsinë, janë të rralla ato vajza që nuk duan që t’i shohin thjesht si të bukura.

Një rast i ngjashëm ka mbërritur në redaksinë e JOQ Albania. Bëhet fjalë për një 19-vjeçare, e cila nuk e ka përdorur në asnjë moment të jetës pam/jen e saj të jashtme dhe nuk dëshiron të identifikohet për bukurinë e saj. Vajza rrë/fen se dëshiron të jetë e një mashkulli në jetë. 


Pershendetje JOQ. Une quhem Antonela dhe doja te ndaja me ju dicka .Jam 19 vjeqe dhe edhe pse nuk me pelqen ta tregoj e paraqitshme .

Duke qene me kete pamja gjithmone dhe kur isha ne gjimnaz isha ne qender te vemendjes te cunave dhe madje mua me ngac/monin shum problemi eshte se ateher me pelqente qe te me ngac/monin por un nuk kam qene asnjeher ne nje mar/dhenie dhe gjithnje qendroja serioze sa shumica e meshkujve mendonin se isha e lidhur.

Mendoja se kur te vija ne tr edhe pse nuk isha shum larg tr do dilja ose do njihja dike .

Tani shoh nje ndryshim te madh tek un me bezdis fakti kur nje mashkull me ngac/mon madje nuk duroj fare tme thone sa e mir je e urrej kete fakt,sdua te jem ne qender te vemendjes madje e urr/ej kete gje .

Kam dy vite ne tr dhe rri pothuajse vetem shkoll shpi, kontakt me cunat sbehet fjale fare nuk me ngjisin sepse me duken se te gjithe kan vetem nje qellim me femrat, dhe dua qe kur te lidhem te jete lidhja e pare dhe e vetme.

Dua nje lidhje ndryshe nga keto qe shohim per dit, dua te jem vetem e nje mashkulli dhe ai te jet i fundit per mua.

Para sa kohesh pata filluar pune si recepsioniste por dhashe dorheqjen sepse nuk vlersohesha fare per punen aty te mbanin vetem si imazh per te terh/equr klientat dhe as kete nuk e duroj.Une nuk dua te jem vetem nje vajz e paraqitshme por dua qe njerzit tme shohin pertej kesaj .Faleminderit dhe shpresoj ta postoni. Atonela T