Ήoroskopi për ditën e sόtme, 1 maj 2023

DASHI
Neptuni do influencoje se tepermi tek jeta juaj sentimentale dot. Do merrni disa vendime ne cift te cilat do i japin nje tjeter drejtim jetes suaj. Disa mund te kalojne ndonje moment te tensionuar. Beqaret duhet te bejne kujdes. Hena do iu beje kerkues dhe do kerkoni nje “qenie” perfekte. Nuk keni per ta gjetur nese nuk tregoheni realiste. Me financat gjerat do shkojne mire. Me ne fund.

DEMI
Gjate kesaj dite lidhja qe keni krijuar do te perforcohet edhe me shume. Do jeni shume joshes dhe partneri do ndihet mire qe iu ka ne krah. Beqaret nga ana tjeter do kerkojne pafund dhe do kene sukses. Me ne fund edhe ju nuk do ndiheni me vetem. Financat duhet menaxhuar me shume maturi. Mos e humbni kthjelltesine dhe mos u hidhni me sy mbyllur ne detin e shpenzimeve.

BINJAKET
Edhe pse lidhja juaj eshte shume e rendeishme duhet te merreni pak me shume me veten dhe familjaret sot. I keni lene pas dore kohet fundit. Beqaret, edhe pse nuk eshte ne stilin e tyre, do fillojne aventura, e ardhmja e te cilave nuk dihet aspak. Marsi do influencoje me shume tek financat. Buxheti do te ekuilibrohet dhe ju do mund te beni pak me shume shpenzime sesa zakonisht.

GAFORRJA
Jeta juaj ne cift mund te jete e tensionuar dhe aspak e animuar sot. Mundohuni ta ndreqni sa me pare sepse ne te kundert situata mund te perkeqesohet me teper. Tregohuni pak me tolerante dhe te kuptueshem. Beqareve mund t’iu ndryshoje jeta teresisht fale nje takimi impresionues. Financat do mbrohen nga Saturni. Do jete nje dite pa probleme ne kete fushe.

LUANI
Ata qe jane ne cift do jete me te perkedhelur nga yjet sot. Dita do jete shume animuar dhe e kendshme. Beni vetem kujdes mos tregoheni idealiste dhe mos kritikoni me shume sesa duhet. Beqaret do kene mundesi me shumice per te dale neper takime. Tregohuni sa me te hapur qe te mundeni. Ne planin sentimental duhet te tregoheni sa me vigjilente. Mos shpenzoni pa u menduar mire.

VIRGJERESHA
Humori juaj do te ndryshoje gjate kesaj dite dhe kjo mund te sjelle probleme me partnerin tuaj. Tregohuni te kujdesshem sepse perndryshe do kaloni nje dite te veshtire. Beqaret do ndihen mire edhe ashtu si jane, por nje person qe do takoni do iu beje per vete dhe mund te lindin ndjenja te forta. Do e menaxhoni me kujdes buxhatin dhe do tregoheni te matur me shpenzimet. Bravo!

PESHORJA
Nuk do iu pelqejne aspak detyrimet dhe te zakonshmet ne jeten tuaj ne cift. Do kerkoni te provoni gjera te reja qe t’iu sjellin me shume e mocione. Kujdes mos tentoni te shikoni dike tjeter sepse kur ta humbni partnerin do iu vije shume keq. Jupiteri dpo jete planeti qe do ndihmoje beqaret do iu sjelle fat. fale disa shpenzimeve te papritura qe do beni financat do te dobesohen.

AKREPI
Marredhenia me partnerin do jete shume e mire. Lereni pas rutinen dhe [provoni gjera te reja se bashku. Do ndiheni mire dhe do iu duket sikur do te rilindni. Beqaret do takojne dike dhe do e idealizojne menjehere. Ky eshte gabimi me i madh. Mos ndertoni lidhje sot sepse do lendoheni. Periudhe e favorshme per financat. Plutoni do iu mbeshtese dhe do beni investimet e nevojshme.

SHIGJETARI
Per disa prej atyre qe jane ne nje lidhje dita do jete e veshtire dhe me probleme. Mos e humbni ne asnje moment komunikimin me partnerin. Beqaret do jene te perkedhelurit e yjeve. Jo vetem qe do kene takime interesante por mund te fillojne edhe lidhje pasiononte. Kujdes me operacionet e medha financiare. Situata nuk eshte shume e qendrueshme qe ju te merrni vendime.

BRICJAPI
Projektet ne cift do jene shume te favorizuara gjate kesaj dite. Shprehini secili mendomet dhe me pas vendosni per ate qe iu intereson te dyve. Tregohuni edhe pak me te ngrohte me ate qe keni ne krah. Beqaret do marrin nje propozim shume te vecante. Mendohuni mire para se te jepni pergjigje. Financat do jene ne gjendje shume te mire sot. Mund te beni edhe ndonje shpenzim me shume.

UJORI
Duke qene se asnje planet nuk do ndikoje tek jeta juaj ne cift pritet nje dite e bukr dhe e mbushur me emocione. Do ndiheni me fat qe do keni dike i partneri prane. Saturni do i beje beqaret me te hapur ndaj takimeve. Mos humbisni asnje rast. Situata financiare do jete e pa stabilizuar. Do iu duhet te hiqni dore nga disa shpenzime qe kishit menduar. Eshte me mire keshtu.

PESHQITNe planin sentimental do keni disa probleme sot. Mos u panikoni por qetesohuni dhe flisni me shume me partnerin. vetem keshtu do mund te rivendosni klimen e ngrohte. Beqaret duhet te merren me shume me ceshtjet e dashurise. Nese nuk kerkoni vete mos prisni qe te tjeret t’ua servirin gjithcka. Ka mundesi qe me financat te keni fat. Gjithsesi qendroni me kembe ne toke.

Goditja e mαdhe i “erdhi nga brenda”, gαzetarja e njohur jep detaje nga dëshmia e të fejυarës së Edmond Haxhisë për vrαsjen e Ardian Nikulajt

Partnerja e Edmond Haxhias ka dëshmuar se takimet me grupin britanik që akuzohen se janë angazhuar në vrasjen e Ardian Nikulajt, janë zhvilluar në shtëpinë e të fejuarit të saj.

Gazetarja Aida Topalli, në një intervistë për Euroneës Albania, tregoi pjesë nga dëshmia e të fejuarës së Edmond Haxhias që dekonspiroi vrasësit e Ardian Nikulaj.

Ajo tha se vajza është marrë në pyetje nga policia dhe ka treguar takimet zhvilloheshin në shtëpinë e Edmond Haxhisë në Kakarriq të Lezhës.

“Bëhet fjalë për të fejuarën zyrtare të Edmnond Haxhisë. Ajo ka dhënë detaje mjaft të rëndësishme, ka konfirmuar për shtetasin portugez, duke thënë që e ka takuar në shtëpinë e të fejuarit në Kakarriq, kanë shkuar në Shkodër së bashku, kanë shkuar në Tiranë së bashku ku dhe kanë blerë motorin e përdorur në krim. Ka konfirmuar edhe fytyrat e shtetasve britanikë, por ajo kryesisht ka konfirmuar vrasësin”, tha gazetarja.

ΡΙαs sherri me grυshta në aeroport, 7 persona të arrestυαr, disa të lënduar

Shtatë persona janë përfshirë sot në një rrahje në hapësirat e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti tha për Telegrafin se dy nga personat kanë pësuar lëndime trupore.

“Sot kemi pranuar informatën për një rrahje në APN, ku kanë qenë të përfshirë disa persona, prej të cilëve dy persona kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtëve u është ofruar trajtim i nevojshëm mjekësor”, deklaroi ajo.

Gjithashtu, Ahmeti theksoi se shtatë personat e dyshuar janë shoqëruar në Polici.

“Lidhur me këtë rast nga njësitet policore të Lipjanit në stacion janë shoqëruar shtatë persona që dyshohet se kanë qenë të përfshirë në rrahje”, shtoi tutje ajo.

Në videot që kanë qarkulluar në rrjetet sociale shihet se gjatë rrahjes disa gra kanë tentuar t’i ndalin të dyshuarit dhe të mos përleshen fizikisht.

Thγen posterat e kαndidatit Safet Gjici në Kukës, ΡoΙicia identifikon dy aυtorët

Policia e Kukësit ka vënë nën hetim dy autorët e dyshuar për dëmtimin e posterit të Safet Gjicit në Kukës.

Sipas njoftimit të Policisë mësohet se specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kukës proceduan penalisht shtetasit R. D., dhe S. C., të dy banues në Kukës, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës”.

Kujtojmë se paraditen e sotme ne qytetin e Kukësit ishin dëmtuar posterat e kanididatit të Partisë Socialiste Safet Gjici.

Njoftimi i Policisë:

Kukës

Dëmtuan 2 postera të një subjekti politik, Policia identifikon dhe procedon penalisht 2 autorët e dyshuar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kukës, pasi kanë marrë njoftim se rreth orës 12:00, në qytetin e Kukësit, shtetas të paidentifikuar kishin dëmtuar 2 postera të një subjekti politik, menjëherë kanë shkuar në vendngjarje.

Falë informacioneve të marra në rrugë operative, është bërë i mundur identifikimi i autorëve të dyshuar.

Në përfundim të veprimeve të para procedurale, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kukës proceduan penalisht shtetasit R. D., dhe S. C., të dy banues në Kukës, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës”.

Materialet procedurale do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Aksident në Fushë Krujë-Thumanë, shoferi hυmb drejtimin e mjetit, ndërron jetë ραsagjerja

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën dytësore Fushë Krujë- Thumanë.

Sipas njoftimit të policisë mësohet se shtetasi me ininciale N.H, 46 vjeç, teksa ishte duke drejtuar mjetin ka humbur kontrollin dhe si pasojë makina ka dalë nga rruga.

Fatkeqësisht ka ndërruar jetë pasagjerja që ndodhej në mjet 77 vjeçarja me ininciale B.H.

Ndërkohë 46 vjeçari është shoqëruar në ambientet e Policisë për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Krujë/Informacion paraprak

Më datë 30.04.2023, në rrugën dytësore Fushë Krujë-Thumanë, shtetasi N. H., 46 vjeç, duke drejtuar automjetin ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë ka humbur jetën pasagjerja, shtetasja B. H., 77 vjeçe.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Aksident i rëndë me 4 të υdekur, makina del nga rrυga dhe ρërfundon në përrυa

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Turqi, ku si pasojë e daljes nga rruga të një mjeti, 4 persona kanë ndërruar jetë.

Sipas mediave turke, në aksidentin e ndodhur në rrugën për në Kaptanpasha, drejtuesi i mjetit H.B. 54 vjeç, ka humbur kontrollin e automjetit dhe ka rënë në përrua.

Në vendin e ngjarjes shkuan menjëherë ekipet e policisë dhe emergjencës, ndërsa u bë i mundur nxjerrja e të gjitha trupave të pajetë.

Sipas autoriteteve, një person arrit itë mbijetonte, dhe u dërgua me urgjencë drejt spitalit rajonal për marrjen e ndihmës së nevojshme mjekësore.

I vetmi i mbijetuar mësohet se është drejtuesi i automjetit, ndërsa katër pasagjerët që udhëtonin me të, kanë humbur jetën në vendin e ngjarjes.

Nita ndërron mendje brenda pak orësh. Dje donte ta fitonte Kristi, sot pαρritur bëhet me …

Pas eliminimit nga “Big Brother VIP 2”, Nita Latifi dhe Qetsor Ferrunaj teksa ishin në studio me Arbana Osmanin, u pyetën se kush mendojnë se do jetë fituesi i këtij edicioni.

Qetsori u shpreh se Luizi do fitonte BB VIP, ndërsa Nita tha emrin e Krist Aliajt. Por sot teksa ishin të ftuar në emisionin “Fan Club” në Top Channel, teksa iu drejtua kjo pyetje, këngëtarja ndryshoi mendim.

Nita tha se më shumë mundësi ka që të fitojë Luizi, duke hedhur poshtë mendimin e saj të parë pas largimit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri.

Latifi është banorja më e fundit që i bashkohet grupit që sa dalin nga shtëpia e BB VIP bëhen me Luizin. Kjo ka ndodhur edhe më herët, ku banorët që fillimisht flisnin keq për të, më vonë ndryshonin mendim dhe bëheshin me të.

E bërë ‘tαρë’ pas ‘Prime’-it, Efi i rrëfen Lυizit një oρeracion që… (Video)

Prisni pak çfarë tha Efi mbrëmë nuk i flas Luizit?! Pa kaluar as dy orë nga deklarata e saj e fuqishme ajo është parë duke u përqafuar me Luizin.

Duke i thënë se do dëshironte që ai ta fitonte Big Brother dhe se kishte folur me nënën e tij kur kishte dalë nga Big Brother.

Por nga ekzaltimi i përqafimit me të Efi ka përplasur hundën tek dora e saj dhe aty është shprehur se ka lënduar pak hundën që ka bërë operacion.

Ja ku zbuluam një tjetër operacion të Efit meqë buzët e trajtimet e tjera të fytyrës janë dukshmërisht të dukshme.

“Kur unë ρija alkόόl, ai lυαnte bixhoz”, Bledi Mane: Femrat që pëΙqejnë Luizin dhυnohen nga meshkυjt

Bledi Mane është rikthyer të sulmojë sërish Luizin, pas daljes nga “Big Brother VIP”.

Bledi deklaroi se gjatë kohës që ai ishte i alkoolizuar, Luizi luante bixhoz.

Po ashtu, ai shtoi se 60% e vajzave që pëlqejnë Luizin, janë të dhunuara nga meshkujt.

“Kur unë konsumoja alkol, Luizi luante lloto. Nu këhstë gjë negative por dëmton veten. Ai djalë kam shpresën dhe e meriton që do e fitojë. Të jemi realist. Për 10 vjet u zhduk, unë i kam thënë mos u zhduk më, kjo është koha jote e artë. 60% e femrave që pëlqejnë Luizin dhunohen nga meshkujt”- tha Bledi.

E rëndë, dγ të mitυr ρërd.hυnojnë fëmijën 8 υjeç, fiΙmojnë skenën dhe e shρërndajnë tek shokët

Një fëmijë i moshës tetë vjeçare nga Shkupi është përdhunuar nga dy të mitur, të cilët, ngjarjen e kanë incizuar me telefon dhe më pas e kanë shpërndarë tek shokët e tyre.

Policia ka qenë e informuar për rastin që ka ndodhur para dhjetë ditëve, pasi nëna e fëmijës së dhunuar rastin e ka paraqitur në stacionin policor në Bit Pazar.

Pas pranimit të denoncimit, pjesëtarë të MPB-së, kanë marrë dëshminë nga të miturit të cilët janë të moshës 10 dhe 13 vjeçare dhe me prindërit e tyre, duke dokumentuar rastin dhe ngritur kallëzim.

Siç njoftoi televizioni Telma, për shkak se të dy të dyshuarit janë të mitur, kundër tyre nuk mund të ketë procedurë penale, por për rastin vepron Qendra për Punë Sociale.