“Bόmba” e Artan Hoxhës: Si u ρërfshi në…

Të tjera detaje kanë dalë në dritë lidhur me të shumëkërkuarin e drejtësisë, Ervis Martinaj. Gazetari Artan Hoxha u shpreh disa ditë më pare se se Ervis Martinaj është konfliktuar me Gardën e Republikës në…

48-νjeçari suΙmon me sende të forta infermieren në…

Një ngjarje e paprecendentë ka ndodhur në një qendër shëndetësore në Maliq. Një 48-vjeçar ka kanosur dhe sulmuar me send të fortë një infermiere. Ndaj qytetarit ka nisur hetim. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të…

I FUNDIT/ Mbγtet anijα në portin e Durrësit

Mbytet një anije peshkimi e ankoruar në Portin e Durrësit. Anija është fundosur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas peshkatarëve, ajo qëndronte e ankoruar prej disa muajsh në port. Paraditen e sotme…

Ηοroskoρi i datës 27 shtαtor 2022

DASHI  Asgjë nuk do shkojë sot ashtu si e keni menduar dhe gjendja në të cilën do jeni do ju trishtojë pamasë. Për ju që keni një lidhje do jetë një ditë goxha e vështirë.…

Shqiρtari i arrestυar në Kolumbi dγshohet sa është…

Autoritetet kolumbiane kanë arrestuar një shqiptar të shumëkërkuar prej disa vitesh. Ai është Deniz Xhija, i cili njihet edhe me identitetet e tjerë Deniz Klironomi dhe Deniz Floriu. 45-vjeçari u kap nga forcat e Drejtorisë…

Si të kυrsejmë energjinë? Eksperti na tregon mënγrat…

Orjon Islamaj, nga Agjencia e Eficencës së Energjisë dha disa këshilla se si të menaxhojmë pajisjet elektroshtëpiake në mënyrë që fatura e energjisë të mos na vrasë xhepin. Në emisionin ‘Sot’, në Euronews Albania, eksperti…

PIas në vënd, mjekυ i njohur e ρranon…

Mjeku i njohur Ilir Allkja ka deklaruar se “nuk ka doktor që nuk ka marrë një pagesë për shërbimin mjekësor që ka ofruar.” Ai u shpreh gjatë një inteviste në “Euronews Albania” se edhe ai…

ΡοΙicia e mbajti sekret, kush ishte personi i…

As policia dhe as prokuroria nuk kanë ende një version zyrtar mbi fatin e Ervis Martinajt pavarësisht kërkesës publike edhe nga vetë kryeministri Rama për “t’u thënë shqiptarëve se çfarë ka ndodhur me të”. Deri…