Κγ është i riu shqiptar që vru 31…

Një 23-vjeçar shqiptar ka qëlluar për vdekje një 31-vjeçar turk. Policia është vendosur në kërkim të autorit i cili është identifikuar si Fisnik Hoxha. Sipas policisë gjermane, ngjarja ka ndodhur në Kiel rreth orës orës…

‘Ç mendet’ moti në Shqipëri, bie breshër sa…

Temperaturat këto ditë në të gjithë territorin e vendit janë rritur ndjeshëm, aq sa është e pamundur për shumë qytetarë që të lëvizin gjatë orëve të pikut. Por në Shqipëri moti ka edhe surpriza të…

Βυrri mbolli parcelën me drοgë, gruaja e mbron:…

Një nuse e re këmbënguli ta shpëtojë bashkëshortin e saj që kishte mbjellë drogë duke ia hedhur përgjegjësinë vjehrrës, një gruaje të moshuar. Sipas deponimit së nuses, i shoqi nuk ishte fajtor, madje ai as…

I FUNDIT/ ‘PIas’ sherri me thίka në lokal…

Një përplasje e ashpër ka ndodhur në Maliq mes dy personave. Mësohet se sherri ka ardhur pas një konlfikti të çastit dhe gjatë përleshjes fizike janë përdorur edhe thikat. Si pasojë, ka mbetur i plagosur…

Tjera detαje nga aksίdenti trαgjik në berat, e…

Një ditë pas aksidentit tragjik, ku nënë e bir humbën jetën pas rënies në lumin Osum, drejtoria e shërbimeve pranë bashkisë Berat ka filluar punën për riparimin e kangjellave në anë të trotuarit të rrugës…

Mbγtja dhe hedhja në liqen e Martin Çeços,…

Mjë ngjarje tronditi opionin publik pak ditë më parë kur tre persona akuzohen se mbytën dhe hodhën në liqen Martin Çeçon nga fshati Kolanec. Sherri u bë një vajzë. Protagonistja e ‘mollës së sherrit’, vajza…