Ήoroskoρi për ditën e sόtme, e Ρremte 1 Mars 2024


Dashi

Atmosfera ne çift do jete përgjithësisht e mire gjate kësaj dite. Te dy se bashku do bashkëpunoni mjaft me njeri tjetrit dhe do arrini te zgjidhni te gjitha mosmarrëveshjet. Yjet do favorizojnë takimet impresionuese për beqaret, por ata vete duhet te tregohen paksa me te hapur. Ndikimi i planetëve do jete kontradiktor ne planin financiar. Beni kujdes me çdo shpenzim.

Demi

Do kuptoheni mire me partnerin tuaj sot dhe se bashku do i kuptoni te gjitha vështirësitë qe ju kishin dale me pare. Nga ana tjetër do jeni mjaft besnike dhe askush nuk do iu tundoje. Beqaret me mire te qëndrojnë edhe sot vetëm sepse mundësitë me te mira do shfaqen disa dite me vone. Ne planin financiar do mbizotërojë ekuilibri. Nuk do keni për çfarë te shqetësoheni.

Binjaket

Nëse jeni ne një lidhje do ju duhet te bëni disa zgjedhje jo fort te lehta sot. Merrni gjithë kohen e duhur për t’u menduar sepse nuk do ketë me kthim mbrapa. Beqaret do argëtohen mjaft me miqtë dhe personat e rinj qe do njohin, por nuk do mendojnë te krijojnë asnjë lidhje. Ne planin financiar do përballeni me një situate goxha te vështirë. Kujdes!

Gaforrja

Do keni shume divergjenca me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe atmosfera ne çift nuk do jete aspak e qete. Kujdes me ato qe do thoni sepse gjerat mund te marrin një kthese jo te mire. Beqaret do kenë mundësi vetëm për aventura, sagje me tepër sesa aq. Ne planin financiar mund te kryeni investimet qe kishit menduar sepse situata do jete e favorshme.

Luani

Do përjetoni aq shume emocione sot ne jetën tuaj ne çift saqë here pas here do iu duket vetja si ne një ëndërr te bukur. Ne fakt çdo gjë do jete reale. Edhe beqaret do jene me shume fat na dashuri. Ata do e gjejnë me ne fund personin qe aq shume kane kërkuar. Ne planin financiar duhet te verifikoni njëherë situatën e me pas te kryeni shpenzimet qe doni.

Virgjeresha

Jeta juaj ne çift do ketë ndryshime rrënjësore gjate kësaj dite. Do flisni me seriozisht me partnerin tuaj dhe do mendoni t’i çoni gjerat me tej. Priten shume shpejt angazhime serioze. Beqaret do ëndërrojnë me shume sesa duhet dhe realiteti do i zhgënjejë pa mase. Plutoni do ndikoje pozitivisht tek financat dhe do iu ndihmoje ta stabilizoni situatën e vështirë ne te cilën ndodheshit.

Peshorja

Për pjesën me te madhe te atyre qe janë ne një lidhje, dita do jete pa probleme. Do e ruani komunikimin me partnerin dhe nuk do i mbani atij asnjë te fshehte. Beqaret do jene ne kërkim, por nuk ka asnjë shprese qe ta gjejnë shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar situata do përmirësohet fale mbështetjes qe do iu japin disa te afërm. Do jeni me te qete tashme.

Akrepi

Beni kujdes me sjelljen tuaj gjate kësaj dite sepse një veprim i gabuar mund t’iu kushtoje shtrenjte. Partneri nuk do jete shume ne humor për te dëgjuar broçkullat tuaja gjithë ditës. Beqaret do fillojnë një histori dashurie pasiononte e cila do i drithërojë. Plani financiar do kërkojnë pas me tepër vëmendje. Mos lejoni qe gjerat te marrin tatëpjetën.

Shigjetari

Jeta juaj ne çift mund te marre një kthese jo te mire gjate kësaj dite dhe do duket sikur vështirësitë dhe problemet do jene te pafundme. Mundohuni te ruani qetësinë dhe te tregoheni te duruar. Beqaret do kenë një takim te veçante me një person qe ka shume cilësi. Financat do jene serish delikate. Mos shpenzoni me shume sesa ua mban xhepi.

Bricjapi

Jeta juaj ne çift do ketë edhe gjate kësaj dite disa vështirësi. Nuk do arrini te kuptoheni mire me partnerin dhe do debatoni shume ashpër me te. Beqaret, nen ndikimin e disa planetëve do ketë vetëm disa takime pa te ardhme. Shfrytëzojini nëse doni te përjetoni emocione momentale. Financat për pjesën me te madhe do jete pa probleme. Gjithsesi maturia duhet pasur.

Ujori

Dita pritet te jete mjaft e bukur për gjithë te dashuruarit sot. Venusi do jete i pozicionuar mire dhe do iu nxite t’i shprehni edhe me tepër ato qe ndjeni. Beqaret duhet te dalin dhe te njihen me sa me shume persona sepse vetëm kështu do mund te krijojnë një lidhje. Ne planin financiar mund te kryeni edhe ndonjë transaksion te rëndësishëm sepse situata do jete e favorshme.

Peshqit

Nëse doni qe lidhja juaj ne çift te jete sa me e mire gjate kësaj dite duhet te bëni pak me tepër lëshime ndaj partnerin dhe te ruani një komunikim sa me te mire me te. Beqaret nuk duhet te nxitohen nëse njohin persona interesante. Merrini gjerat shtruar dhe do dilni me te fituar. Ne planin financiar mos ndërmerrni rreziqe te mëdha sepse do humbni shume.

“Ηαjde dalim pak jashtë”! Si aυtori tërhoqi drejt υdekjes 40-vjeçarin, dhe më pas υrau veten

Qyteti i Korçës u trondit mbrëmjen e sotme nga një ngjarje e rëndë, Ilo Lluka qëlloi për vdekje 40-vjeçarin Emiljao Pine, dhe më pas vrau veten.

Mësohet se Lluka banor në qytetin e Korçës jetonte në Greqi, ndërsa ky i fundit ka shkuar në lokalin ku Pine ka qenë duke pirë kafe, i ka kërkuar të dalë jashtë dhe në momentin që ka vënë këmbë në derën e lokalit e ka qëlluar 4 herë, duke e plagosur rëndë, dhe më pas vrau veten.

Ilo Luka humbi jetën menjëherë, ndërsa Emiliano Pine vdiq në momentin që po shoqërohej për në spital. Sipas mjekëve nga plagët e marra e ka pasur të pamundur të mbijetonte.

Policia ka dhënë detaje dhe në lidhje me arsyen pse erdhi kjo vrasje, ku shpjegoj se babai i Ilo Llukës bashkëjetonte me të ëmën e Emiljano Pines.

Mësohet se babai i Llukës kishte vendosur t’i linte trashëgimi Pines, duke kaluar shtëpinë në emër të tij.

Duket se i biri i tij Ilo Lluka nuk e ka pranuar këtë gjë dhe vendosi ta zgjidhë me plumba, më saktë me marrje jete dhe gjak.

Aρartamenti shkaku i υrasjes? Flasin fqinjët: Nëna e Emiljanos kυjdesej për babanë e Ilos

Fqinjët e Ilo Llukas dhe Emiljano Pine allias Jorgo Prifti të cilët ndërruan jetë dje në Korçë kanë zbuluar detajet e reja në lidhje me ngjarjen.

Një nga fqinjët ka treguar se i njihte të dy viktimat dhe se nëna e Emiljanos kujdesej për babanë e Ilos që kur ishte i shoqi gjallë.

“Isha në shtëpi kur ndodhi ngjarja. Dëgjova krisma, dola jashtë dhe i pashë të dy të shtrirë në rrugë. I njihja të dy personat. Emiljano ishte djalë i shkëlqyer. Nëna e Emiljanos e mbante në shtëpi babain e Ilos prej disa vitesh dhe kujdesej për të, që kur ishte edhe i shoqi gjallë”. Ajo nuk bashkëjetonte me të po i bente yzmet” është shprehur ai.

Jashtë kamerave, fqinjët e Emiljano Pines kanë treguar se familja jetonte me qira. Ndërkohë që babai i autorit të ngjarjes bashkëjetonte me familjen e Emiljanos prej 4 vitesh.

Dyshohet se krimi ka ndodhur për shkak të pronësisë së apartamentit të babait të Ilos i cili ishte një emigrantë që jetonte në Greqi dhe sa e mori vesh se apartamentin do e merrte familja e Emiljanos gjendja agravoi deri në vrasje.

Vrαsja e dyfishtë në Korçë, fΙαsin fqinjët: I pashë të shtrirë në tokë, nëna e Emiljanos…

Qyteti i Korçës u trondit në orët e vona të mbrëmjes së djeshme nga një ngjarje kriminale ku Emiljano Pine u vra me armë zjarri nga Ilo Lluka, e ky i fundit më pas vrau veten.

Një ditë pas krimit të rëndë, banorët e lagjes kanë treguar të tjera detaje në momentet e para të ngjarjes.

“Isha në shtëpi kur ndodhi ngjarja. Dëgjova krisma, dola jashtë dhe i pashë të dy të shtrirë në rrugë. I njihja të dy personat. Emiljano ishte djalë i shkëlqyer. Nëna e Emiljanos e mbante në shtëpi babain e Ilos prej disa vitesh dhe kujdesej për të, që kur ishte edhe i shoqi gjallë”, tregon një banor.

Advertisements

“Dëgjova krisma mbrëmë. I thashë gruas mos janë fishekzjarre dhe nuk dola në moment. Kur dola për të mbyllur derën pashë çfarë kishte ndodhur. Nuk njihja asnjërin prej tyre”, tregon një tjetër banore.

Jashtë kamerave, fqinjët e Emiljano Pines kanë treguar se familja jetonte me qira. Ndërkohë që babai i autorit të ngjarjes bashkëjetonte me familjen e Emiljanos prej 4 vitesh. Nëna e Emiljanos kujdesej për shkak të pamundësive të tij fizike dhe moshës. Sipas banorëve, babai i Emiljanos kishte 1 vit që kishte ndërruar jetë dhe ata e vazhdonin bashkëjetesën.

Sipas burimeve nga policia, bëhet me dije se pista kryesore e hetimeve mbetet trashëgimia e një apartamenti në pronësi të babait të autorit të ngjarjes, i cili donte t’ja linte si trashëgimi djalit të kujdestares.

Ilo Lluka ishte emigrant në Greqi dhe pasi ka mësuar vendimin e të atit për shtëpinë, është kthyer nga shteti grek dhe mbrëmjen e djeshme vrau Emiljanon e më pas veten.

61-vjeçari Lluka njihet si përdorues i pijeve alkoolike ndërsa ekspertiza mjeko-ligjore ende nuk e ka konfirmuar nëse ka qenë nën efektin e alkoolit në momentin kur kreu krimin.

Çfαrë ndodhi? Fation Kυqari lë shtëρinë e Big Βrother! (VIDEO)

Banorët e Big Brother VIP Albania 3 po vazhdojnë të përballen me sfida të ndryshme.

Ata së fundmi janë ndarë në grupe dhe kanë qenë të përfshirë në një sfidë kërcimi. Konkurrenti Fation Kuqari u tha se është lënduar gjatë lojës dhe për këtë ka lënë shtëpinë për pak orë.

“Banorë pas incidentit të ndodhur, Fationi është larguar për pak nga shtëpia për të marrë shërbimin e nevojshëm mjekësor. Big Brother ju informon që është mirë dhe se do të rikthehet shumë shpejt në shtëpi”, thuhet në zarfin e lexuar nga Ilnisa Agolli.

I njëjti u pa më vonë me banorët e tjerë, ku shihej të ishte lënduar në pjesën e syrit. Të martën nga Big Brother u largua Gazmend Ujkashi dhe për të shtunën janë në nominim gjithsej shtatë.

Pritet të shihet se çfarë do të ndodhë gjatë këtyre ditëve

https://www.instagram.com/_u/bigbrotheralb_vip/?utm_source=ig_embed&ig_rid=2915e246-ed06-4f44-8f72-d162ea3839d4&ig_mid=015F10D9-703A-437B-B632-973C879E8E97

Mυngesa e metadonit, ρacientët: I jemi rikthyer drόgës dhe υjedhjeve!

Disa qindra përdorues të metadonit në Durrës, që po tentojnë të heqin varësinë nga përdorimi i lëndëve të forta narkotike, ankohen se prej gati një muaji ky medikament në qendrën spitalore mungon duke ndërprerë trajtimin që e benin prej vitesh.

Kjo situatë sipas tyre i ka detyruar të rikthehen sërish tek përdorimi i drograve, të cilën po e sigurojnë nëpërmjet vjedhjeve dhe presioneve ndaj familjarëve të tyre.

Sakaq, nga spitali rajonal i Durrësit nuk ka patur asnje reagim në lidhje me këtë pretendim të përdoruesve të metadonit, ndërsa nuk dihet se edhe për sa kohë do të zgjasë mungesa e këtij medikamenti kaq të domosdoshëm për këtë pjesë të shoqërisë.

Samiti i Ukrαinës/ “Hija” e ZeΙenskyt, kush është shoku i fëmijërisë që e rυajti edhe në Tiranë (Emri)

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është një prej liderëve botërorë më të rëndësishëm për shkak të luftës me Rusinë.

Për këtë arsye edhe siguria për të është në nivelet maksimale. Gjatë vizitës së Zelenskyt në Tiranë , u zbulua edhe një detaj interesant sa i përket sigurisë së tij.

Prej 24 Shkurtit të vitit 2022, kur nisi edhe lufta ai ka mbrojtje speciale, shefi i sigurimit të tij është Maksym Donets, 44 vjeç.

Ky person mund të konsiderohet edhe “hija” e Zelensky-t pasi qëndron 24 orë pranë tij. Ai është shok fëmijërie me Zelensky-n pasi janë rritur të dy në Kryvyi Rih.

I diplomuar për ekonomi, por më vonë për siguri fizike, Donets tashmë merret me ruajtjen e Presidentit të vendit të tij. Ai ishte i pranishëm edhe në Tiranë teksa shoqëronte Zelensky-n.

Për ruajtjen e Zelensky-t kujdeset një skuadër e tërë elitë e Ukrainës. Në arsenalin e sigurisë së tij është përfshirë edhe një dhuratë nga SHBA-ja, një sistem i sofisitikuar i pajisjeve të komunikimeve.

Ai mund të komunikojë në çdo vend, çdo cep ku ndodhet, në çdo moment përmes një sistemi tejet të sigurt.

Bes Kallaku dhe Xhensila dυan të divorcohen për t’i shρëtuar hetimit pasυror? Avokatja tregon si qëndron e vërteta

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë kthyer në kryefjalë të medias rozë kohëve të fundit, pasi përflitet për një ndarje të mundshme mes tyre.

Dy artistët nuk kanë konfirmuar dhe as hedhur poshtë zërat.

Ata nuk ndiqen më me njëri tjetrin në Instagram, ndërsa dyshimet janë përforcuar edhe më shumë, pasi dyshja kanë hequr edhe fotot e tyre së bashku, në rrjetet përkatëse sociale.

Së fundmi në rrjet flitet edhe për divorc, madje ka të tjerë që thonë se kjo kërkesë është bërë nga çifti për shkak se duan të shpëtojnë pasurinë e tyre.

E ftuar në Wake Up, avokatja Nexhi Beqiri tha se në të vërtetë nuk ka asnjë kërkesë padie në gjykatë për ndarje.

“Flitet, por akoma s’ka një kërkesë padie në gjykatë. Mund të ndodhë që mund të jenë fjalë. Ndonjëherë e bëjnë edhe për zhurmë për të tërhequr vëmendjen. Mund të jetë dhe ajo e vërteta që duan t’i shpëtojnë një hetimi pasuror. E para nëse është një pasuri që është vënë kur je bashkë nuk i shpëton dot”, tha avokatja.

Ndoshta kjo histori është krijuar nga vetë dyshja për të qenë në qendër të vëmendjes.

Ρυblikohet videoja/ Ngjarja në Korçë, momenti kur Ilo Lluka zbras αrmën ndaj Emiljan Pine, me pas e drejton nga υetja

Mbrëmjen e djeshme (28 shkurt), qyteti i Korçës u trondit nga një krim i dyfishtë , ku shtetasi Ilo Lluka vrau Emiliano Pine allias Jorgo Priftin dhe më pas u vetëvra.

Panorama Online ka siguruar pamjet nga momenti i ngjarjes, të cilat janë regjistruar nga kamerat e sigurisë në zonë.

Konflikt mes palëve ka nisur për çështje prone. Burimet bëjnë të ditur se nëna e Emiljano Pine bashkëjetonte me babain e Ilo Llukës, ndërsa ky i fundit jetonte jashtë vendit.

Sipas informacioneve babai i Llukës kishte vendosur t’i linte në trashëgimi shtëpinë djalit të bashkëjetesës, Emiliano Pines.

Kjo duket qe nuk është pranuar nga i biri i cili ka vendosur të vijë në Korçë dhe të vendosë vetë “fatin” e tij.

60 vjeçari ka shkuar në kafen ku ishte 40 vjeçari në lokalin e lagjes dhe pasi i ka kërkuar që të dalë jashtë e ka qëlluar 4 herë duke e lënë të plagosur rëndë. Më pas ka ndërruar jetë në spital.

I ρërmendi vdekjen dhe i gatoi hallυë, Ilnisa me Ιot në sy pas veprimit të Erjolës: Mua më sheh…(Video)

Ilnisa është shfaqur e prekur nga veprimi i Erjolës dhe fjalët që ajo i tha duke i përmendur edhe vdekjen.

Gazetarja tha se veprim i Erjolës nuk duhet të bëhej nga ana e saj pasi ketë format e shikon edhe vajza e saj.

Më tej ajo shprehet se loja dhe ofendimet e saj kanë qenë brenda kufijve dhe kurrë nuk i ka uruar vdekjen dikujt.

Erjola nuk është penduar dhe thotë se sa të jetë në “Big Brother” do t’ia nxijë jetën Ilnisës pasi ajo “i ka hyrë në hak”.

Ishte Erjola që ngriti një plan bashkë me Julin dhe Ledjonën për të futur në lojë Ilnisën.

https://www.instagram.com/_u/bigbrotheralb_vip/?utm_source=ig_embed&ig_rid=8312f9d7-81d5-47b8-b900-83c1c4f40be9&ig_mid=8685BB1A-0A1D-4A62-BD88-DF560B2722AF