Βerisha, Meta e Rama janë bαshkë… Po iku njëri, ikin të tre!

Nga Sokol Pepushaj

Treshja Berisha, Meta, Rama, janë bashkë… Po iku njëri, ikin të tre. Koha i trimëron, i ngurtëson, i bymen, i tmerron. Edhe ata e dinë se do të duhet ta kalojnë jetën në burg, se njerëzia i urren, se Bota i identifikon si peshkaqenë e oktapodë.

Nuk mund të thuash se Ilir Meta nuk është “Peshk i Madh”, as se nuk po vallëzon përmbi akullnajat e “Foltores” e “Rilindjes”.

Të gjithë liderët, politikanët e pushtetarët, janë bashkë, ecin nëpër misterin estetik të padukshmërisë, “gdhendin” portretin e thyer të lidershipit antiamerikan në zemër të Europës.

Piktori ka shumë skica vizatimi për liderin e opozitës, por doktori ka më shumë simbole të pakapshme nga budallenjtë që fshihen nëpër defterët e partive, të njohura si ‘qitapët’ e hurit e litarit.

Kjo është “ezheja” e “zemërimit” të Britanisë së Madhe me “Peshqit e Mëdhenj” që njëlloj si Amerika, nuk do t’i lejojë në territorin e vet.

Kemi hyrë në zonën e “zjarrit”.

Prandaj parlamenti është bosh, si tek inceneratorët që përditë vidhen miliona dollarë në emra të tjerë, por SPAK nuk kupton kush i jep as kush i merr. SPAK-u, përveçse nuk kupton, është edhe shurdh. Sidomos diplomatët e huaj nuk i dëgjon fare. Ngjan se këta Spakasit më shumë se ligjit i besojnë fallit.

Edi Rama bën magji…

Të vetët, edhe SPAK-un, i ka në rresht, si ushtarët. Kurse opozitën e ka bërë o budallaçkë, o pasanike. 140 meshkuj e femra që qelbin nga aroma e parfumeve, mbushin plot boshllëk ekonominë, drejtësinë, sigurinë kombëtare e qytetare.

Ligjvënësit shtiren sikur janë nisur drejt BE-së dhe kanë marrë “bukën” me vete, por në “trastë” nuk kanë as fjalën më të thjeshtë, të nisë hetimi nga Edi Rama e deri tek më varfanjaku, Pandeli ‘Dhëmballa’ me 5 milion euro në Qipro.

Miliona dollarë kanë të tërë, po reagime nga të vjedhurit nuk gjen. Madje, janë vetë hajdutët që i kanë dalë për zot reformës në Drejtësi. Këta janë prijësit e betejave antikorrupsion; Sali Berisha, Ilir Meta, Edi Rama e Fatmir Mediu, Ky i fundit, vogëlush përpara të tjerëve dhe është milioner enigmatik, me status të dënuari në Itali dhe lavdi në betejat e botës arabe me amerikanët në Irak, ku me Shkëlzen Berishën kanë shitur fishekë kinezë e kanë tallur prapanicën edhe me atë filmin e hollywood-it që flet për tregti armësh për llogari të SHBA, duke abuzuar,  mbyllur kontrata shumë milionë dollarëshe e duke jetuar si sheikë.

Se kemi sheikë të urryer, kemi gjuhë të dashur me audiencën.

Është fakt kokëfortë.

Për gjithsecilin kriminel e hajdut që arrestohet apo do të arrestohet, me një klikim të thjeshtë, dosjen e keni të “gatshme” diku mes rreshtave të Pamfletit.

Mund të shprehemi pra, se nuk do të vjedhë Edi Rama e të burgoset Lefter Koka, nuk do mbushë thasët me flori Ilir Meta, nuk do të ngrejë zërin si Lugat mes shpirtrave të këqij Sali Berisha, nuk do të mund të luajë bixhoz me miliona dollarë Fatos Nano, shqiptarët nuk do mbajnë në darkë barkun me duar e të nesërmen të duartrokasin ata që u japin pilaf në këmbim të votave.

Po me cilën “komandë” ndërrohen “stacionet”?

“Stacionet” e të nesërmes, janë ndërruar. Këta nuk e duan BE-në, se janë në tjetër drejtim, në kulmin e vjedhjes, në vrapimin më dinamik, në podin më të lartë antiamerikan, në kapërcyellin Yuri Kim, ku papritmas u rrëzuan për të mos u ngritur kurrë më. Në këtë “stacion” shqiptarët janë “ulur” e nuk lëvizin pa ua dëgjuar mendimin ambasadorja Yuri Kim se Berisha, Meta e Rama janë bashkë, po rindërtojnë lidershipin antiamerikan./Pamfleti

Ish-missi hυmbi këmbën pas ορerαcioηit, thirrja e fortë që bën (FOTO)

Bukuroshja Daniella Alavrez pas komplikacioneve gjatë një operacione ka humbur këmbën.

Gjatë operacionit të bërë për të hequr një masë në bark gjërat nuk shkuan ashtu si duhej dhe mjekët janë detyruar t’i heqin këmbën 32-vjeçares. 


Gjatë operacionit doktorët kuptuan se masa ishte mbështjellë rreth aortës kryesore dhe ajo pësoi një ishemi, pra mos furnizim të mjaftueshëm me gjak të një organi ose pjese të trupit.

Por kjo gjë nuk e ka kufizuar aspak Daniellën, pasi ajo vazhdon ta jetojë jetën po njësoj.

Nëpërmjet një video ish-miss Universi ka treguar se ajo vazhdon ta dojë trupin e saj njëlloj si më parë dhe do të vazhdojë të ecë përpara.

“Muajt që vijnë do të jetë të vështirë, por e dua trupin tim njësoj si më parë. E di se me dorën e Zotit do të eci përpara”, tha 32-vjecarja.

Ρronarja shqiρtare bie ne dαs hυri me punetorin e karbυrantit, por se le babai! Djali i kthen pergjigjen qe do iu preke zemrαt..!!

Në redaksinë e JOQ Albania, mbërri një rast i një vajze, e cila rrëfente historinë e saj se si kishte rënë në dashuri me një djalë të cilin e kishte vëzhguar prej muajsh.

25-vjeçarja shprehte ndjenjat e saj dhe afeksionin e pazakontë për një roje karburanti, që i kishte verbuar sytë.

Ajo theksonte se ai nuk ishte në djeni të ekzistencës së saj, megjithëse i kishte folur të ëmës për të dhe megjithëse ishte në dijeni se i ati nuk do e kishte pranuar, ajo kishte ndjenja për djalin. Pas kësaj në redaksinë tonë, ka ardhur mesazhi i djalit për të cilën po fliste vajza.

Ai shkruan se e vlerson vajzën që e ka dashur në mënyrën e saj, ndërsa thekson se pasuria e babait të saj nuk vlen për të.

“Pershendetje joq nga un ‘shitesi i karburantit’Nuk e kisha me qef t kunderpergjigjem,por kam disa arsyje qe po bej!Nga postimi djeshem,kam mar shum mesazhe nga miqt,te aferm,shok,shoqe dhe kolege.

Disa me pergezonin,disa me ironizonin,disa benin lojra fjalesh dhe disa te tjer mendonin se e kam sajuar vet kte histori!E zejm sikur e kam shpikur un,sikur paskam pas nje qellim n mendjen time! Ke cenova,kujt ja prisha terezin,ca gabimi bera,ku qendron problemi?!!!

Nuk esht se me intereson fort pergjigja e ksaj pytjes time,ama dua tju them qe mos u merni me llafe,me pergojime nderkoh qe t verteten nuk e dini,por ju kshilloj qe ta zgjeroni horizontin,mendjen tuaj te ngusht dhe te perfshiheni sadopak emocionalisht ne ate cfar esht shkrujt edhe nqs esht

trillim,se n fund t fundit edhe shkrimtaret me t mdhenj e bejn kte gje n librart e tyre apo jo!Un personalisht dyshoj se mund ta ket shkruar dikush qe m njeh nga afer,por arsyjen se pse e ka bo,kte nuk e di dhe as nuk du ta thartoj trunin per kte pjes!

Do doja shum qe te ishte histori e vertet,do knaqesha duke pa jarget e ziliqarve dhe intriganteve!Po kaloj te pjesa e komenteve se m beri pershtypje komenti me i pelqyer qe kishte mar rreth 700-800 like,i cili ishte; ‘kush e lexon deri n fund fiton cmimin durim derri’ ,,,tipik koment derrash!

Per mu kjo nuk verteton dhe nuk deshmon asgje tjeter vec se injoranc te theksume tek populli jon sepse pikerisht si pasoj e mos pasjes durim per t lexuar,pra per t mar dije,kemi ngel ktu ku jemi!

Te mos kesh nerva dhe durim per t lexu nje pershkrim,qe po ta perkthesh ne faqe libri,nuk jan me shum se 4-5 faqe,qofshi ju qe jeni dhe ju rroft truni qe keni! Duket qart sa bagazh dhe kapacitet intelektual zotroni!Nuk kan faj pusht-tetaret ton qe na shalojn si gomar dhe ne vazhdojm ham bar,disa nuk e han me por kan filluar ta pin,ndoshta dhe un jam prej tyre!

Po e mbyll duke i then asaj vajzes se te vlersoj jashtzakonisht shum dhe te dua per menyren se si ti ke arrit te me duash,per te tjerat flasim brenda ktyre 3muajve.Ah se harrova! O Tea,thuj vjerrit tim arrogant,se e gjith pasuria tij ne syt e mi nuk vlen as sa nje lemosh qe i ofrojm ndo1 lypsi,tjet i bindur per kte fakt!Me falni per gabimet drejtshkrimore por sdoja t bija n sy qe isha un autori i shkrimit djeshem! Hajt tungjatjeta t gjithve!

47-υjeçari nga Tirana kërkon g. rυa në emison: Jam i υίrg jër, nuk ka ρrekυr f emër më ρarë me dorë

Jam nga Tirana, jam i vi rg jër, jam i interesuar për një vajzë të mirë”, kjo ishte kërkesa e Fatmirit në “Aldo Morning Show”.

47-vjeçari tha gjatë telefonatës se nuk ka qenë i martuar më parë, punon në shtet, por nuk bëri të ditur vendin dhe profesionin.

Ai tha se nuk ka ndonjë preferencë nga ato që kanë telefonuar më parë dhe sqaroi se nuk është martuar

për shkak se për një periudhë të gjatë ka jetur jashtë Shqipërisë në emigracion. “Mendoj se jam shumë normal,

që kam ngel kaq i madh nuk do të thotë se kam ndonjë gjë. Jam me nënë me babë, nuk kam probleme ekonomike” tha Fatmiri.

Vίdeoja që tregon se kυsh është shqiρtarja me të pa smet më bο mbάstike

Shqiptarja me të pasmet më bombastike është titulli që i është vënë nga mediat plot femrave nga Shqipëria e Kosova.

Por, kush është në të vërtetë shqiptarja që ka të pasmet më se k si. Një video, e pub likuar ditë më parë, me shumë gjasë e zbërthen këtë dilemë.


Bukuroshja e ekranit, Rashel Kolaneci, duket t’i ketë të pasmet më bombastike nga të gjitha shqiptaret.

E ftuar në emisionin “Shiko kush luan”, Rashel u bë protagoniste e një vallëzimi tejet joshës. Të pasmet e saj ishin ato që tërhoqën vëmendje të veçantë, duke lënë gojëhapur të gjithë.

Rasheli u bë e njohur që në paraqitjen e saj të parë në emisionin “Xing me Ermalin”. Për një sezon të tërë ajo tërhoqi vëmendjen e publikut dhe të njejtën gjë po bën tashmë te “Procesi Sportiv”.

Rasheli ua ka rrëmbyer zemrën të gjithëve me linjat e saj trupore, për të cilat çdo vajzë do e kishte zili.

hqiptarja me të pasmet më bombastike është titulli që i është vënë nga mediat plot femrave nga Shqipëria e Kosova.

Por, kush është në të vërtetë shqiptarja që ka të pasmet më se ks i? Një video, e publikuar ditë më parë, me shumë gjasë e zbërthen këtë dilemë.

Bukuroshja e ekranit, Rashel Kolaneci, duket t’i ketë të pasmet më bombastike nga të gjitha shqiptaret. E ftuar në emisionin “Shiko kush luan”, Rashel u bë protagoniste e një vallëzimi tejet joshës. Të pasmet e saj ishin ato që tërhoqën vëmendje të veçantë, duke lënë gojëhapur të gjithë.

Rasheli u bë e njohur që në paraqitjen e saj të parë në emisionin “Xing me Ermalin”. Për një sezon të tërë ajo tërhoqi vëmendjen e publikut dhe të njejtën gjë po bën tashmë te “Procesi Sportiv”. Rasheli ua ka rrëmbyer zemrën të gjithëve me linjat e saj trupore, për të cilat çdo vajzë do e kishte zili. 

SHIKO VIDEON KËTU

Po bëhesha gati për d.asëm dhe kur një ditë shkoυa në shtëρinë e të fe juαres,ndοdhi ajo që nuk do d. όja ti ndod hte askύjt

Kam nje hall qe nuk besoj ta kete patur dikush tjeter…Jam nje dhender i ri ( dmth pas dy muajsh martohem ), aktualisht po merrem me pergatitjet e dasmes,

mora kostumin, prenotova vendin, dj, e te gjitha gjerat dukeshin se po shkonin mire, kur sot shkoj tek shtepia e te fejuares dhe i kishin ardhur dy kusherira nga jashte.

Sapo pashe njeren prej tyre, mu d rodh i gjith trupi dhe u futa serish ne makine dhe u largova me preteksin se kisha harruar per te prenotuar kostumin.”

Ajo vajze (kusherira e te fejuares) eshte ish-e dashura ime dhe per me teper ajo ngeli sh tatezene me mua, por une u largova pa arsye, dmth se kisha njohur nje vajze tjeter, pra nusen time.

Ajo nuk e mori vesh kurre se kush ishte kjo tjetra, e as une nuk isha ne dijeni per kete lidhje mes tyre.”

Po ta lexoja tek faqja juaj, do mendoja qe ishte nje histori filmi, por ja qe qenkam vete personazhi i filmit.

Mendoj ta prish martesen e te shpetoj prej te dyjave, ndryshe do plasi lufta e trete boterore ne kishe! Me ndihmoni me disa komente te sinqerta…

V. αjza që shεt qυmës htin e gj. irit për meshkυjt, historίa e saj troηditëse…!!!

Rafaela Lamprou, 24-vjeçarja nga Qiproja, pak muaj më parë lindi djalin që e pagëzoi me emrin Anjelo.

Por prej asaj dite, trupi i saj filloi të prodhojë qumësht më shumë sesa kishte nevojë biri i saj.

Tani Rafaela e cila jeton me bashkëshortin Alex, 33-vjeç, dhe dy fëmijët, u dërgon qumësht të gjithë atyre meshkujve që e paguajnë rregullisht.

Nëna e dy fëmijëve është duke fituar mijëra funte duke shitur qumështin e gjirit në internet burrave – për të cilët thotë ajo se po u ndihmon të “ndërtojnë” muskuj gjigant.

Por, ajo ka gjetur një mënyrë interesante për të mos e hedhur dhe kështu afro 500 litra qumësht gjiri po ua shet të huajve, duke fituar 4,500 funte.

“Shtatë muaj më parë solla në jetë djalin. Trupi im prodhonte aq shumë qumësht, sa që fillova të brengosem se çfarë duhet të bëjë me atë.

Kështu fillova ta shpërndajë, por prapë se prapë më tepronte shumë dhe nuk kisha hapësirë në frigorifer”, ka deklaruar Rafaela.

E hαbitshme/ V. αjza e re ngeΙ sh. tαtzënë në bυrg, askυsh nuk e di si…!!

Ngjarje me të vërtetë e habitshme në SHBA.Një vajzë e re ka mbetur shtatzënë teksa ishte brenda në qeli, e askush nuk mund ta shpjegojë si.

Një vajzë 26-vjeçare Latoni Daniel PaiyKree, nga Cosa, në Alabama, SHBA, po v u an një dën i m prej 17 muajsh

për bashkëpunim në vr.a sje, ndërkohë që ka mbetur shtatzënë teksa ndodhet në qe.li.Historia po bën bujë në media, pasi familja d y shon se

ajo mund të jetë pë rdh.un u ar ose kë.rcë nu ar. Vajza po vijon shtatzëninë, ndërkohë që thotë se nuk e di se si ka ndodhur.

E reja përfundoi në bu.r g pasi ishte në drejtimin e makinës në të cilën hipi ish i dashuri i saj,

Ladaniel Tuck, i a kuz u ar për vje dh jen dhe v.rasj en e një të moshuari 87-vjeçar në dhjetor të vitit 2017.Tashmë për shkak të situatës, e reja do të transferohet në një b u.rg tjetër.

Ndërkohë familjarët i kanë kërkuar po lici së që të hetojë rastin, pasi vajza thotë se nuk mban mend që të ketë ndodhur asnjë raport se.ks u a .l.

Sipas të vëllait Terrell Ransaë, ajo mund të jetë pë rdh.un u ar, pasi i janë bërë qetësues, ku ka qenë e pav etëdijs hme.

“Fëmija do të kujdeset dhe duhet, pasi ime motër nuk do të abortonte kurrë, pavarësisht situatës. Ajo thotë se fëmija është një bekim nga zoti”, thotë i riu.

Shοkοn 28-υjeçarja: I dα shυri im e kα… sh υmë të υogëΙ, s’më k. ënαq. Ja çfarë bëra…

Bleva një lodër s.e.ksi pa i treguar gjë të dashurit tim. Më vjen keq, unë e dua atë, por ai e ka mjaft të vogël…

Kjo l.odër është e gjatë mjaftueshëm sa të arrijë të gjitha pikat e duhura që ai nuk mund t’i arrijë dhe të më ofrojë kënaqësi.


Më pëlqen shumë dhe mund të arrijë org.azmën duke e përdorur atë përsëri dhe përsëri.

Jam duke e përdorur për rreth dy muaj, por po me ngrin gj.aku tani se mos i dashuri im e vë re se unë nuk jam më “e ngushtë” sa kam qenë dhe mund të mendojë se mos jam duke e tra.dhëtuar.

A po gaboj që dua të kënaqem prapa shpinës së tij? Unë jam 28 vjeç dhe ai është 30 vjeç.

Përgjigja e DEIDRE: Është t.urp të lësh ma.shtrimin të udhëheqë jetën tuaj s.e.ksuale, veçanërisht nëse kjo është një marrëdhënie e mirë në mënyra të tjera dhe mund të zgjasë.

Va.gina është shumë elastike kështu që dyshoj se i dashuri juaj do të vërejë një ndryshim, por s.e.ksi i mirë nuk duhet të varet nga madhësia e p.e.nisit të tij.

AngΙezi ma rtοhet me shqiρtaren, por i ndοdh e paρritura: “U sh. okουa kur mora vesh se …”

Por vajza pas martese i tregon se është pro/stitutë dhe se dëshiron ta vazhdojë aktivitetin e saj pasi kështu fiton shumë para.

Ai nuk e ka pranuar këtë marrë/veshje me vajzën shqiptare dhe kështu ka nisur procedurat e div/orcit… por historia vijon edhe më tej! Ja çfarë i ka treguar ai psikologes Deidre. Letra e 39-vjeçarit:

“Nuk i rezistoj dot bashkëshortes sime kur e takoj pasi ajo është vërtetë një grua shumë se/ksi, por ky është një gabim që po bëj sepse ne tashmë do të divo/rcohemi.

Ajo është 23 vjeçe dhe vjen nga Shqipëria. Ne jemi njohur online dhe unë kam paguar që ajo të vinte në Angli para tre muajsh dhe menjëherë pas kësaj u martuam.

Fatk/eqësisht martesa jonë zgjati vetëm 1 javë! Unë jam 39 vjeç dhe gjithnjë kam qenë tip i turpshëm dhe nuk kam pasur eksperienca se/ksuale apo lidhje, dhe për këtë jam just/ifikuar me faktin se jam i zënë me punë.

Vajzën e njoha teksa po flisja online dhe rastësisht filluam të bisedonim. Ajo mu duk shumë e sjellshme dhe më hyri në zemër.

Kur vendosi që të vinte këtu tek unë ajo më tha se duhej të martoheshim sepse për ndryshe do t dërgonin sërish në Shqipëri sepse nuk kishte dokumentacione.

Unë pranova dhe u martuam menjëherë. Vetëm pas një jave martese, ajo më tregon se punon pro/stitutë dhe nuk ka ndërmend të heqë dorë pasi kjo i sjell shumë të ardhura. U mundova ta bind se nuk ka nevojë të punojë pasi tashmë më ka mua…por sërish ajo vazhdoi zanatin.

Fillova të bëj gati div/orcin pasi nuk mendoj se ajo vajzë është e duhura për mua. Muajin e fundit ajo më kontaktoi prapë dhe më kërkoi që të merrte një pjesë nga pasuria ime por avokati i shpjegoi se nuk i takonte asgjë. Pas kësaj ajo kërkoi që të më takonte dhe më tha se e kishte marrë malli.

Kur e takova nuk i rezistova dot, sepse se/ksi me të gjithnjë më ka marrosur, por e di që po bëj gabim. Ndihem shumë keq sepse e kam të vështirë të largohem prej saj…”

Përgjigjja e psikologes: “Ti je një persona i kujdesshëm dhe me vlera dhe nuk mund të pranosh martesën me një punonjëse se/ksi. Nëse e ke të vështirë të shkëputesh prej saj pasi e takon, atëherë mos e tako.

Duke bërë se ks me të edhe nuk shkëputesh por njëkohësisht edhe rre/zikon të marrësh ndonjë sëmundje se/ksualisht të tran/smetueshme, duke marrë parasysh që vajza fle me shumë meshkuj. Të këshilloj ta harrosh atë dhe të vijosh me procedura e divorcit. Gjithashtu fillo të dalësh dhe të njohësh miq dhe persona të rinj”.