I KENl parë ναjzat e bukura në Shqipëri që pa punuar fare NGASlN makina nga 300 mijë Euro?

Ne shqiptarët kemi të gjithë arsyet të jemi dy;shues ndaj çdo gje që bën qeveria apo shteti. Por unë dua të jem në anën e këtij op;eracioni kësaj radhe. Pa pjesën e showt, patjetër.

Unë nuk i kam in;at të pasurit. Por, për ata që kanë ndërtuar hotele, resorte, apo saraje Iuksi, duke shitur dr.ogë, duke shf;rytëzuar va;jzat si pro.stituta, duke vr.arë e gra.bitur, duhet bërë edhe “drejtësi financiare” veç asaj pe.nale(nëse është bërë).

Unë nuk i kam i;nat ata që kanë makina të shtrenjta, pse makina ime rri më shumë me mekanikun se me mua, por ata që shpenzojnë qindra mijëra euro për një makinë, nga paratë e dro.gës, pro.stitucionit apo kr.meve të tjera, duhet ti nënshtrohen edhe “drejtësisë financiare”.

I keni parë vajzat e bukura të ekranit, muzikës apo modës(modele thonë të gjitha që janë, por se di ku sfilojnë), që pa punuar fare apo me ca punë modeste ngasin makina nga 200 a 300 mijë Euro? I keni parë postimet e fotove që u kapin “paparacët”, ndërsa pushojnë në vendet më luksi të botës, apo nëpër jahte? Pas tyre janë shpesh sponsorët e parave të dr.ogës dhe kr.imit.

Unë se kam in;atin me vajzat, por ato janë sot modeli i rinisë. Ato ftohen nëpër emisione e studio për të treguar “eksperiencat” e Dubait e ishujve Maldive, ndërsa vajzat e vërteta pIasin kokën pas librave për të marrë rezultatet më të mira, e nesër nuk gjejnë dot punë.

Paraja e kr.imit ka shka;tërruar hierarkinë e shoqërisë, ka prodhuar modelin më të keq të mundëshëm. Paraja e kr.imit shk;atërron konkurencën, pasi dikush përllogarit çdo qindarkë në një investim, e dikush lan në ar parmakët e shkallëve.

Po kaq kontribues sa bota e kr;imit në këtë deformim të shoqërisë, është edhe bota e ko.rruptuar e politikës dhe pushtetit.Të shpresojmë që do të jetë SPAK që do tua numërojë makinat politikanëve.

“Ma bëj hallαll o bir, babit ia hëngrën lekët ku*υαt”, shqiptarja var veten pas trad.hëtisë nga i shoqi në Greqi! Mesazhi i fundit në Facebook drejtuar të birit

Dhuna dhe tradhëtia në familjen shqptare në Pirgo të Greqisë, duket se detyroi Fatbardha Palin t’i japë fund jetës duke u vetëvarur.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së premtes. Policia gjeti viktimën të varur me një litar pak metra largë spitalit të Pirgosit. Ajo u dërgua me urgjencë në spital, por mjekët thanë që nuk mundën ta shpëtonin.

Duket se shkak i vetëvrasjes së saj ishin problemet familjare dhe tradhtia e të shoqit ,por edhe dhuna psikologjike e ushtruar ndaj saj.

Këtë tregon vetë viktima në një shkrim të publikuar nga vetë ajo në Facebook, ku sqaron me detaje kalvarin e problemeve të saj në familje.

“Turp te keni e mos e befshi piken e hajrit sa te jeni gjall ma lat cunin jetim ma bej hallall o bir babit ja hengren kurvat leket dhe un u detyrova ti djegi shpirti sic me dogji mua. Me futi ne kurth lona me miren. Se ato kishin qen para meje ke ai ju thash do marr i hak ilirit. Xhulio leket i ka lona me drriten se i kerkova ndarje ilirit hoqi leket nga banga mos i ndante ma bej hallall bir i mamit me ndyrsirat nuk rrohet. Mos e befshin piken e hajrit o zot…”, shkruan viktima.

Ngjarja ka shokuar opinionin vendas. Banorë të zonës thonë se viktima ishte njeri pa probleme dhe mjaftë punëtore. Ajo la mbas një djalë.

https://www.facebook.com/bardha.pali/posts/765025522155813?ref=embed_post

Βëri s* ks brenda “Big Brother Vip“, υolejbollistja e fαmshme i vë fΙαkën rrjetit me fotot e saj (Video)

Key Alves, vetëm disa muaj më parë, ishte pjesë e “Big Brother VIP” në Brazil, duke qenë një prej personazheve më të komentuara në këtë “reality show”.

Volejbollistja madje përfundoi edhe në faqet e kronikave rozë teksa bëri seks brenda shtëpisë së Big Brother. Në fakt, ishte po vetë ajo që e pranoi se ka kryer marrëdhënie seksuale brenda Big Brother Vip. Pas eleminimit të saj, në intervistën e dhënë për emisionin Bate –

Papo BBB, teksa po shikonte pamjet e saj në shtëpinë e Big Brother, ajo komentoi:

“E kisha kursyer veten për të mos ta parë këtë moment. Babai im do të jetë çmendur, njerëz!”

E pyetur më pas nga moderatoret nëse ajo ka kryer marrëdhënie seksuale brenda shtëpisë së Big Brother, Key pohoi duke thënë:

“Po, bëra seks teksa isha kthyer anash në krevat!”

Nga ana tjetër, Key Alves është një nga figurat më të rëndësishme në sportin brazilian dhe në volejbollin e femrave. Alves mund të konsiderohet volejbollistja më e famshme në botë, ku numëron 13.6 milion ndjekës në Instagramin e saj. Ajo është mjaft e ndjekur gjithashtu edhe në profilin e saj në OnlyFans, ku abonimi për të parë përmbajtjen e saj është rreth 14 dollarë. Key vijon të mbetet në qendër të vëmendjes, tashmë në rrjetet sociale, teksa vazhdon të shfaqet me postime provokuese.

Rikujtojmë se një nga deklaratat e saj më të bujshme brenda Big Brother Vip, ishte ajo për yllin brazilian të futbollit, Neymar. Sipas Alves, Neymar i kishte kërkuar për të kaluar një natë “të nxehtë“ volejbollistes dhe motrës së saj binjake.

Fillimisht futbollisti i kishte shkruar një mesazh në Instagram, motrës së volejbollistes, Keyt Alves, dhe më pas edhe po vetë volejbollistes. Bëhet fjalë që kjo situatë të ketë ndodhur kur Neymar luante ende me ekipin e Paris Saint Germain në kampionatin francez. Sipas volejbollistes, ajo i kishte thënë Neymarit se e kishte keqkuptuar të gjithë situatën me dy motrat binjake.

“0rigjina e shqiρes 7000-7500 vjeçare”- Shkencëtari gjerman Ρaul Heggarty..(VIDEO)

Shkencëtari gjerman Paul Heggarty, foli në lidhje me origjinën e gjuhës shqipe.

Në një lidhje të drejtpërdrejt në Euronews Albania, ai theksoi se gjuha shqipe është më e vjetra në gjuhët indoevropiane.

“Vetë gjuha shqipe nuk është 8 mijë vjeçare por gjuha fillestare e të gjitha gjuhëve indoevropiane është rreth 8 mijë vjeçare. Gjuha shqipe është një degët kryesore dhe të para, dega shqiptare është një nga gjuhët më të hershme. Është një nga degët e para dhe të pavarura. Degët e para të gjuhëve datojnë diku te 7000-7500 vjeçare”-tha ai.

LAJM I FUNDIT/ Shembja e tarracës në Durrës, ndërron jetë pronari i bαnesës që mbeti i bllokυar nën rrënoja

Dy anëtarë të një familje kishin mbetur të bllokuar nën rrënojat e banesës, pasi u shemb tarraca. Ngjarja ndodhi në Qerret, Katundi i Ri.

Një prej personave është transportuar në spital, ku pas dhënies së ndihmës së parë nga ana e mjekëve ai nuk mundi të mbijetojë dhe si pasojë ndërroi jetë.

Po ashtu edhe personi tjetër ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur ngjarja.

GjinekoΙogu: 4 në 10 meshkυj shqiptarë kanë ρrobleme në sρermën

Një pjesë e meshkujve shqiptarë kanë probleme me spermën. Kështu është shprehur Shkëlqim Balili,

mjek obseter gjinekolog gjatë një interviste televizive, teksa ka folur në lidhje me vështirësitë që çiftet shqiptare hasin për të bërë fëmijë

Mjeku tregoi se problemi më i madh është te meshkujt sesa tek femrat. Gjinekologu u ndal në statistika edhe për meshkujt shqiptarë, ku i kategorizoi si problematikë në riprodhim. Ai tha se e kanë spermën të dobët dhe jo shumë të shëndetshme.

“Meshkujt shqiptarë kanë probleme në spermën, 4 në 10 shqiptarë janë të paaftë për të riprodhurar.

Marrëdhëniet seksuale kanë rëndësi të bëhen, por jo gjatë 3 muajve të parë dhe gjatë ditëve të fundit të shtatzënisë”, tha mjeku.

Horoskopi për ditën e sotme, e Mërkυrë 19 Korrik 2023

Dashi

Do i merrni me seriozisht problemet qe iu kane dale ne çift kohet e fundit dhe do mundoheni t’i zgjidhni me maturi ato. Ne fakt edhe partneri do kërkojnë te beje te njëjtën gjë. Beqaret do jene me humor shume te mire dhe do tregohen akoma me te hapur ndaj ftesave qe do iu bëhen. Ne planin financiar shmangni dhëniet e huave apo investimet e tejskajshme.

Demi

Dite e mbushur me sensualitet dhe dashuri kjo e sotmja për te dashuruarit. Gjithçka do shkoje për mrekulli ndërmjet jush dhe nuk do keni çfarë te kërkoni me tepër. Beqaret me shume gjasa do fillojnë aventura afatshkurtra, por mjaft emocionuese. Nëse keni vështirësi financiare duhet te gjeni sa me pare një zgjidhje sepse me kalimin e kohës situata do vështirësohet.

Binjaket

Do keni disa mosmarrëveshje me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe nuk do arrini dot te vendosni qetësinë. Neptuni do jete planeti qe do iu ndihmoje ta kaloni sa me shpejt situatën. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe nuk do e gjejnë dot personin ideal. Ne planin financiar nuk do keni probleme te mëdha për çfarë te qaheni. Shfrytëzojeni situatën për ndonjë shpenzim me tepër.

Gaforrja

Me ne fund edhe jete juaj ne çift do jete e qëndrueshme. Do e shihni me pozitivizëm te ardhmen se bashku dhe do mendoni t’i bëni gjerat me serioze. Edhe ata qe kane pasur zënka do i zgjidhin. Beqaret do jene sensuale dhe do kenë mundësi te mira për ta gjetur personin e duhur. Shpenzimet e mëdha do iu rrënojnë financiarisht. Beni shume kujdes!

Luani

Jeta sentimentale e çifteve do jete e qëndrueshme sot dhe nuk do keni asgjë për çfarë te mërziteni. Edhe komunikimi nuk do ketë asnjë problem. Beqaret duhet ta dëgjojnë me kujdes dike qe do i propozoje. Ai do jete një person me shume vlera. Financat do jene ne qendër te vëmendjes. Do shpenzoni me maturi e kujdes dhe nuk do keni vështirësi.

Virgjeresha

Duhet ta merrni ne dore jetën tuaj sentimentale sot dhe te bëni çmos ta largoni rutinën. Mundohuni te përgatisni gjera te reja apo te largoheni me pushime. Beqaret nuk duhet t’i besojnë shume aparences sepse do zhgënjehen shpejt. Ne planin financiar do mbizotërojë ekuilibri për pjesën me te madhe te personave. Do jeni goxha te organizuar ne këtë fushe.

Peshorja

Dite përgjithësisht e mire për te dashuruarit. Bashkëpunimi me njeri-tjetrin do jete shume i mire dhe keqkuptimet nuk do bëjnë pjese ne jetën tuaj. Beqaret ka shume gjasa te njohin persona interesante nëpërmjet miqve dhe familjareve te tyre. Financat do jene te favorizuara. Mund te kryeni transaksione te rëndësishme si edhe investimet e menduara prej kohesh.

Akrepi

Ka rrezik te keni zënka te shumta me partnerin tuaj sot. Tensioni do te ndizet dhe asgjë nuk do shkoje ashtu si e kishit menduar. Nëse keni fëmijë mundohuni ta lini jashtë debateve tuaja. Beqaret duhet te bëjnë ende durim për ta gjetur personin e tyre ideal. Me financat tuaja nuk do merret asnjë planet, prandaj çdo gjë do e keni vete ne dore. Mundohuni mos bëni çmenduri.
Shigjetari

Ambienti ne çift do jete shume i ngrohte sot. Do flisni me hapur me partnerin tuaj dhe do i sqaroni te gjitha mosmarrëveshjet qe keni pasur. Beqaret do jene shume te sigurt tek vetja e tyre dhe do bëjnë te pamundurën qe te kenë dike pranë. Mundësitë nuk do mungojnë. Financat do jene delikate sepse ju do shpenzoni pafundësisht. Kujdes!

Bricjapi

Ne jetën tuaj ne çift do merrni atë qe dëshironi sot. Partneri do iu qëndrojë gjithë kohës pranë dhe do mundohet t’ua plotësojë çdo dëshirë. Beni vetëm pak kujdes me xhelozinë. Beqaret do e lënë veten te lire dhe nuk do bëjnë sakrifica te mëdha për te gjetur dike. Ndikimi i yjeve ne planin financiar do jete kontradiktor. Ulni shpenzimet qe te shmangni problemet e mëdha.

Ujori

Dite pozitive dhe emocionuese kjo për gjithë te dashuruarit. Orët e mbrëmjes do jene ato me entuziastet kur edhe ju do ndiheni si mbi re. Beqaret ka gjasa te shoqërohen e te pëlqejnë shume disa persona te shenjës se peshqve apo te gaforres. Te ardhurat do i menaxhoni me maturi dhe ato do vijnë duke u përmirësuar dalëngadalë. Jupiteri do iu qëndrojë gjithë kohës pranë.

Peshqit

Dite harmonike kjo e sotmja për jetën sentimentale te çifteve. Do bëni gjithçka qe te shmangni mosmarrëveshjet me partnerin dhe do e toleroni jashtë mase atë. Beqaret ka shume mundësi te kenë dashuri me shikim te pare. Planetët nuk do ndikojnë drejtpërdrejt tek financat, megjithatë duhet te bëni kujdes me çdo shpenzim te tepruar.

‘La g. rυαn të fΙinte me meshkυj të tjerë, me kυshtin që në mbrëmje të vinte në shtëpi, ja çfarë i kërkon tani g. rυαja bυrrit të saj?

Mashtruesit nuk përparojnë kurrë, përveç nëse bashkëshorti i tyre e fal atë. Një burrë britanik thotë se marrëdhënia e tij me të dashurën e tij është forcuar pasi ai i sugjeroi asaj të flinte me djem të tjerë ndërsa ai ishte në punë.

Matt, i cili nuk pranoi të jepte mbiemrin e tij, foli për marrëdhënien e tij të zjarrtë katërvjeçare me Zoe në një intervistë për serialin YouTube “Love Don’t Judge”. 36-vjeçari tha se ai dhe Zoe, 31 vjeç, ishin takuar vetëm për disa muaj kur ai i sugjeroi asaj të fillonte marrëdhënie seksuale me burra të tjerë.

Kur ranë dakord për të, isha i lumtur, sepse më kishin mashtruar më parë, kështu që isha mjaft i lumtur që gjeta dikë që nuk do të mashtronte.

Marrëveshja jokonvencionale ndihmoi në eliminimin e paranojës që kishte depërtuar në marrëdhëniet e mëparshme të britanikut, ndërkohë që hapi nivele të reja besimi, intimiteti dhe komunikimi me Zoe. Seancat e seksit të Zoe u zhvilluan ndërsa Matt ishte në punë, por kjo nuk do të thoshte se ai duhej të humbiste argëtimin. Ai i propozoi Zoe të regjistronte rrahjet e saj me meshkujt e huaj, një kërkesë e çuditshme me të cilën ajo ra dakord.

Do të më dërgonit fotografi, video. Përfundova duke u përfshirë në të praktikisht… Ishte si pornografia ime amatore, tha ai.

Matt i tha programit se të gjithë partnerët seksualë të Zoes ishin “të rinj” dhe “të pashëm” dhe pranon se kjo mund t’i shkaktojë atij të ndiejë pak xhelozi.

Është një ndjenjë mjaft e bukur, edhe pse është xhelozi. Sepse në fund të ditës ju e dini që jeni përfshirë dhe ajo po kthehet në shtëpi tek unë.

Menjëherë pasi ajo filloi të bënte seks me të huajt, Zoe sugjeroi që i dashuri i saj të fillonte të flinte edhe me gra të tjera, por Matt i trembur tha se ai hezitonte ta bënte këtë. Ai i tha Zoes:

Unë kurrë nuk kam dashur të fle me dikë tjetër. Por ti doje të më shihje ta bëja atë.

Ai përfundimisht ra dakord dhe pas katër vitesh çifti është ende në lidhjen e tyre pothuajse të hapur, megjithëse kanë rregulla strikte. Çifti nuk mund t’i mbajë sekrete njëri-tjetrit dhe nuk i lejohet të pengojë tjetrin të flejë me ndonjë person të veçantë që nuk i pëlqen.

Zoe dhe Matt të dy kanë fëmijë dhe thonë se përfundimisht do të diskutojnë romancën e tyre jokonvencionale kur pasardhësit e tyre të jenë mjaft të rritur për ta kuptuar. Ndërkohë, çifti i çuditshëm thotë se do të vazhdojnë të flenë me njerëz të tjerë dhe do të injorojnë urrejtësit e tyre. TAR

Kjo është n. υsja lezhjane që b. ëri υjehrrin për sρitαΙ, αi më f.υti dυαrt në…!!!

Dy ditë më parë u bë publik lajmi se një nuse nga Lezha kishte dh unuar vjehrrin e saj.

Mirëpo në një prononcim për emisionin ‘ABC e mëngjesit’ nusja i ka dhënë kthesën e papritur ngjarës.

Sipas saj vjehrri është një dhu nues sistematik në familje që ka ngritur dorë edhe ndaj saj, dhe se prej vitesh dhu non të shoqen.

“Ai më ka fu tur duart në fyt dhe unë e kam sh tyrë.

Kur kam shkuar te pol icia, vjehrri im ishte gër vishtur më shumë.

Kur e kam deno ncuar herën tjetër desh me fut burrin në fyt.

Unë e bëra pak se unë i kam thonjtë, por ai është bërë më shumë. Është shoqëri maskiliste.

Unë të them të vërtetën. Vjehrra ime është dh unuar disa herë edhe në sytë e fëmijëve të mi”, thotë ajo.

Donald Veshaj në “BBVA”? Lori Hoxha habit me deklaratën për aktorin dhe ‘paralajmëron’ rikthimin e ish-banorëve në shtëpinë më të famshme

Nëse lajmi ‘bombë’ për ju ishte se Donaldi nuk do të jetë me pjesë e “Më lër të flas” një tjetër lajm pason të parin.

Ishte Sara Hoxha ajo që i hodhi benzinë zjarrit duke hedhur në Instastory Romeon dhe shkruan:”po Donald Veshaj ku është?Apo mos vallë do rikthehet tek shtëpia e tij e preferuar?”

Donaldi riposton story-n në profilin e tij dhe shkruan:”Ta shohim prisni edhe pak”.

Nëse do të ishte e vërtetë Big Brother i këtij viti do të ngjasonte me takimet e gjimnazit që bëjnë prindërit tanë dhe shkruajnë “Matura e 74”.