Tërmet pas tërmeti?! Ja çfarë parashikon kësaj here studiuesi hoΙαndez

Studiuesi kontrovers holandez Frank Hoogerbeets pretendon se një tërmet i madh mund të ndodhë në fillim të marsit.

Tërmet pas tërmeti?! Ja çfarë parashikon kësaj here

Shkencëtari i diskutueshëm holandez Frank Hoogerbeets lëshoi ​​një paralajmërim të ri të hënën, më 27 shkurt, për një tërmet të mundshëm të madh. Gjithçka mund të ndodhë midis 3-4 dhe/ose 6-7 marsit.

“Java e parë e marsit është shumë kritike. Në datën 2 shohim konvergjencën e gjeometrisë kritike planetare. Kjo do të jetë shumë e rëndësishme. Më 2 të muajit do të ketë një lidhje planetare duke përfshirë Tokën në 9 orë. Do të jetë Toka, Mërkuri dhe Saturni. Kjo do të jetë kritike.

Si rezultat, mund të ketë një ngjarje të madhe sizmike, ndoshta rreth datës 3 ose 4 të muajit. Mund të jetë edhe si hëna e plotë ose data 6 deri në 7 të muajit. Nuk e teproj. Nuk po përpiqem të krijoj frikë. Ky është një paralajmërim. Sepse gjeometria kritike planetare dihet se shkakton ngjarje sizmike. Këtë nuk duhet ta nënvlerësojmë.

Mund të ketë më shumë se një ngjarje sizmike shumë mbi 6 në këtë javë të parë të marsit. Nuk ka asnjë mënyrë për të ditur. Përsëri, mund të ketë një ngjarje sizmike shumë mbi 7, shumë mbi 8”.

Disa ekspertë pohojnë se datat e tërmeteve nuk mund të parashikohen

“Një konvergjencë e gjeometrisë kritike planetare rreth 2 dhe 5 marsit mund të çojë në një aktivitet sizmik të lartë deri në shumë të lartë, ndoshta edhe një tërmet të madh rreth 3-4 dhe/ose 6-7 marsit,” paralajmëroi Frank Hoogerbeets, i cili tregon një tërmet me magnitudë 7 ose 8 në shkallën Rihter.

Disa ekspertë të fushës dhe studime të tjera kanë konfirmuar më parë se data e tërmeteve nuk mund të parashikohet, megjithëse ato mund të lokalizohen në bazë të historisë së zonave dhe vendndodhjes së tyre në pllakat e aktivitetit sizmik anembanë globit.

Shumë shkencëtarë kanë kritikuar gjithashtu teoritë e Hoogerbeets, duke mohuar se lëvizja dhe pozicioni i planetëve kanë ndonjë lidhje me aktivitetin sizmik.

Parashikoi tërmetin në Turqi tre ditë para se të ndodhte

Studiuesi parashikoi me saktësi tërmetin në Turqi dhe Siri që ndodhi në fillim të shkurtit, tre ditë para se të ndodhte.

Studiuesi i Solar System Geometry Survey (SSGEOS) me bazë në Holandë, Frank Hoogerbeets, shkroi në Tëitter: “Herët a vonë do të ketë një tërmet ~ 7.5 #M në këtë rajon (Turqia jug-qendrore, Jordani, Siri, Liban)”.

Tweet-i i Hoogerbeets u publikua saktësisht tre ditë përpara se fatkeqësia natyrore të godiste Turqinë dhe Sirinë, duke vrarë dhjetëra mijëra njerëz dhe duke shkatërruar dhjetëra mijëra ndërtesa.

Studiuesi parashikoi gjithashtu se tërmeti do të ndodhë me magnitudë 7.5 ballë në rajon. Pas tërmetit, studiuesi paralajmëroi se në rajon do të ketë pasgoditje të forta, të cilat ndodhën pak orë pas tërmetit.

Olta Gixhari harron sërish kamerat, bën dekΙaratën befasuese ndaj ρroduksioni (VIDEO)

Olta Gixhari ka tentuar sërish të nxjerrin zbuluar produksionin e “Big Brother Vip”. Një video që po bëhet virale në rrjet dëgjohet aktorja që tregon si ka vepruar stafi i “BBV” vitin e kaluar. Bëhet fjalë për një nominin të Donaldit dhe Ilirit që ‘Vëllai i Madh’ nuk ua realizoj kurrë.
Të njëjtën kërkesë ka bërë edhe Luizi këtë vit për të dalë në nominin me Oltën, por prapë produksioni nuk ka pranuar duke u justifikuar se rregullat aty nuk i vendosin banorët.

Në bisedë me Maesteon, aktorja tregon se produksioni nuk do e bënte kurr këtë gjë sepse humb interesi për ditët në vazhdim pra s’ka vëmendje.

“Po pse ca kujton ti se Vëllai i Madh’ do i linte ashtu, do kishin bilet kthimi nëse largohej njëri”, tha Olta në bisedë me Armaldon. Kjo ka të nënkuptuar që biletat e kthimit i vendos produksioni se kush duhet t’i ketë.

Kujtojmë që Gixhari ka bërë mjaft deklarata kundër produksionit dhe ka tentuar t’i zbulojë sekretet.

VIDEON MUND TA SHIKONI KETU

Ήoroskoρi ditor e Merkure 1 Mars 2023

DASHIHëna do ju lejojë t’i shihni gjërat qartësisht gjatë kësaj dite dhe herë pas here do futeni në telashe pa kuptim. Për ju të dashuruarit do ketë disa vështirë kjo e sotmja. Do ju kujtohen probleme të së kaluarës dhe do konfliktoheni sërish me partnerin. Ju beqarët ka rrezik të jeni impulsivë dhe nuk do prisni shumë për t’u hedhur në krahët e dikujt. Kujdes sepse gjërat nuk janë gjithmonë ashtu si duken. Në punë duhet të jeni sa më kreativë që të mundeni sepse vetëm ashtu mund të hidhni hapa para. Nëse qëndroni në një vend dhe prisni vetëm nga të tjerët nuk do përfitoni asgjë. Me financat do jeni shumë më të organizuar dhe çdo gjë do ecë më së miri.

DEMI

Herë pas here dita e sotme mund të jetë e turbullt dhe e mbushur me sfida, megjithatë nuk do mundojnë as çastet më të qëndrueshme. Dëgjojini këshillat e të afërmve sa të mundeni. Nëse jeni në një lidhje do tregoheni më autoritarë se kurrë më parë. Kjo do e acarojë tej mase partnerin dhe në disa momente debatet do jenë të zjarrta. Ju beqarët do ndërmerrni më shumë rreziqe sesa duhet për të bërë për vete personin që pëlqeni. Në punë do keni konflikte me disa kolegë dhe mund të shpërqendroheni plotësisht. Në planin financiar nuk ka asgjë për çfarë të shqetësoheni. Duke u kujdesur gjithmonë gjendja do mbetet e mirë.

BINJAKËT

Nuk do bëni përpjekjet e duhura gjatë kësaj dite për të mbajtur një ambient të mirë kështu që mos prisni që të ndiheni të qetë. Ju të dashuruarit do e lini paksa pas dore jetën tuaj sentimentale duke qenë se familja do ketë nevojë për mbështetje. Bëni mirë të flisni me partnerin për çdo gjë në mënyrë që ai të mos mendojë gjëra të paqena. Ju beqarët do ja kaloni mirë dhe nuk do keni nevojë për të bërë ndryshime të statusit. Në punë e dini se duhet të bëni më shumë përpjekje për të arritur sa më lart, por nuk keni për t’ia dalë dot. Do keni një lloj stepjeje që do ju pengojë në çdo moment. Financat do jenë shume më të begata se disa kohë më parë.

GAFORRJA

Hëna do ju bëjë ta shfrytëzoni në maksimum ditën e sotme. Do argëtoheni ashtu si do e ndieni dhe nuk do mërziteni asnjë çast. Ju të dashuruarit do keni ndodhi të papritura, por që do ju bëjnë mjaft mirë. Partneri do dijë si t’iu bëjë të ndiheni të vlerësuar dhe të dëshiruar. Ju beqarët do jeni me më shumë fat se më parë dhe do mund të takojnë persona me vlera. Merrni kohën e duhur për t’i njohur në çdo aspekt e më pas hidhni hapa. Në punë do keni më shumë dëshirë për të kaluar në një tjetër etapë. Guxoni sot sepse yjet do i keni në anën tuaj. Në planin financiar do jeni të përgjegjshëm dhe gjendja do mbetet e qëndrueshme.

LUANI

Mërkuri do ua ndërlikojë goxha jetën gjatë kësaj dite. Do bëheni edhe më të ndjeshëm dhe do vuani si rrallë herë. Për ju të dashuruarit priten probleme goxha të mëdha sot. Asgjë nuk ka për të ecur ashtu si do e kishit dëshiruar dhe kjo për fajin tuaj. Ju beqaret do jeni të parrezistueshëm dhe do merrni plot propozime dhe ftesa. Bëni disa seleksionime në mënyrë që të gjeni personin më të përshtatshëm. Në punë për fat të keq nuk do mund t’iu realizohet dot projekti që keni menduar dhe kjo do ju bëjë tejet pesimistë për të ardhmen. Gjendja e financave fatmirësisht do jetë më e qëndrueshme se disa kohë më parë.

VIRGJËRESHA

Gjatë ditës së sotme duhet të mundoheni t’i merrni gjërat si t’iu vijnë dhe të mos kompleksoheni për asgjë. Ju të dashuruarit duhet të mundoheni sa të mundeni të tregoheni diplomatë sepse jo çdo histeri tuajën do e durojë ai që keni në krah. Nëse jeni beqarë duhet t’i dëgjoni këshillat e më të mëdhenjve sepse vetëm në këtë mënyrë do mund të filloni një lidhje të qëndrueshme. Në planin financiar keni për të pasur fat me shumicë dhe do dini ta menaxhoni situatën sa më mirë. Karriera ka për të marrë drejtimin që keni pritur përherë. Gjendja e financave do vijë duke u përmirësuar nëse merrni masa dhe ulni shpenzimet.

PESHORJA

Gjatë kësaj dite do jeni paksa të fiksuar për të bërë shpenzime pafund në mënyrë që të plotësoni qejfet e momentit. Për ju të dashuruarit konfigurimi i yjeve do jetë shume i mirë kështu që gjërat do ju ecin për bukuri në jetën tuaj sentimentale. Ndjenjat do jenë akoma më të forta dhe do dini t’i shprehni. Ju beqarët do merrni propozime të shumta dhe do ndiheni të përkëdhelur. Kujdes me vendimet. Sipas Horoskopit.vip, në punë është momenti i duhur për të vendosur objektiva të reja e për të reflektuar me largpamësi. Përdorni teknologjitë e reja sepse do ju ndihmojnë pamasë. Në planin financiar gjendja do lërë ende për të dëshiruar. Nuk do ja dilni dot pa ndihmën e disa të afërmve.

AKREPI

Sinqeriteti i kësaj dite do bëjë që gjërat t’iu ecin gjatë gjithë kohës mirë sot. Të gjithë do ju shohin me sy pozitiv. Nëse keni një lidhje, jeta juaj në çift do ndikohet pozitivisht nga yjet. Do merreni vesh më së miri dhe do i zgjidhni edhe disa telashe të vjetra. Për ju beqarët do jetë një ditë premtuese. Duhet në çdo moment t’i bëni sytë katër në mënyrë që të kapin mundësitë më të mira. Në punë do jeni shumë të zotë për veten dhe nuk do ngurroni t’iu jepni një shtysë edhe kolegëve tuaj më të mirë. Lëndimet nuk do jenë aspak pjesë e juaja. Në planin financiar ndikimi i yjve do jetë kontradiktor dhe mund të lindin probleme të njëpasnjëshme. Mundohuni të merrni masa sa më parë.

SHIGJETARI

Hëna do ju shtyjë të zgjeroni horizontet gjatë kësaj dite dhe do provoni edhe gjëra që nuk i kishit menduar. Për ju të dashuruarit do ketë bashkëpunim, harmoni dhe përkujdesje reciproke. Sot gjithçka do ecë për bukuri mes jush dhe atij që keni në krah dh do ndiheni shpesh sikur jeni mbi re. Ju beqarët do jeni më të rezervuar dhe nuk do hidhni asnjë hap pa qenë të sigurt. Në fakt kështu keni për të humbur disa mundësi interesante që nuk vijnë shpesh në jetë. Në punë do hidhni hapa para edhe pse me shumë vështirësi e përpjekje. Pasi të binden shefat mund t’iu ofrojnë edhe një pozicion të ri. Në planin financiar gjendja do jetë e mirë dhe do ndiheni mjaft të kënaqur.

BRICJAPI

Dielli dhe Mërkuri do ju bëjnë shumë të logjikshëm gjatë kësaj dite. Do dini mirë si ta ndani kohën për t’u marrë me çdo gjë. Ju të dashuruarit edhe pse jeni ambicioze në punë dhe do i përkushtoheni shumë asaj, sot nuk do e lini kurrsesi pas dore partnerin. Marrëdhënia në çift do jetë e kënaqshme. Ju beqarët nuk do mundni dot të realizoni asnjë takim të veçante dhe do mbeteni sërish vetëm. Nëse prisni ngjarje të rëndësishme në punë, sot do mund t’iu realizohen për mrekulli. Nervozizmi i mëngjesit ka për të kaluar shpejt. Gjendja e financave do jetë goxha delikate për shkak të shpenzimeve të konsiderueshme që ju do kryeni.

UJORI

Gjatë kësaj dite do jeni në humor edhe më të mirë dhe do arrini të përqendroheni pas gjërave thelbësore. Do jeni gjithë kohës te motivuar gjate kësaj dite dhe do mundoheni ne çdo moment ta surprizoni atë qe keni ne krah. Beqaret do mbeten ashtu si janë edhe për disa kohe. Personat qe do ju gjenden rreth e rrotull nuk janë te përshtatshmit. Në punë do persekutoheni jashtëzakonisht dhe nuk do lodheni edhe sikur sfidat para jush të jetë të vështira. Miqtë do ju përgëzojnë gjithë kohës. Financat do jenë shumë më të mira se disa ditë më parë dhe kjo falë ndihmës se pakushtëzuar që do iu japin miqtë e ngushtë.

PESHQIT

Mërkuri do ju shtyjë të zbuloni edhe gjëra të reja gjatë kësaj dite. Do keni etje për të panjohurat sidomos në planin profesional. Ju të dashuruarit do përjetoni kënaqësi të njëpasnjëshme. Do i shtoni edhe momentet intime dhe kënaqësitë do jenë të pafundme. Ju beqarët do jeni gjithë kohës nën tension dhe nuk do mund të realizoni dot takime. Në punë nuk do e keni aspak të vështirë të shprehni idetë e projektet tuaja si dhe të mbroni ato. Mërkuri do e favorizojë edhe komunikimin. Financat do kenë disa përmirësime të vogla dhe kjo falë përkujdesit dhe masave strikte që keni marrë kohët e fundit.

Zhaklina kalon kufijtë: Çfarë do bëjë ti Luiz po t’i ndodhte motrës apo mbesave të tua?

Debati i ashpër mes Kiarës dhe Luizit u komentua edhe nga djemtë.

Luiz: Për sa kohë je duke menduar edhe mendimin tonë, do të thotë që ka patur kundërshtime. Kur vajzat nuk flisnin, e kuptuam që kishte diçka. Unë e di shumë mirë se çfarë do të thotë të marrë avantazh kjo këtu.

Olta: Kjo këtu jam unë.?

Luiz: Po. Unë vendosa mos me i lënë që ata të fitonin. Ne kemi hyrë shpesh te lavamani, jemi përqafuar dhe jemi puthur. Reagimi i saj nuk ishte i ekzagjeruar. Por, dëshira e saj për të mos u dorëzuar, solli reagimin e saj. Unë nuk e lash të fitojë, për t’i treguar që ne nuk jemi bashkë në lojë, por në jetë. Buzët e mia ishin në qafën e Kiarës. Për asgjë në botë, nuk do lejoja që ajo të ndihej keq. Kiara nuk e ekzagjeroi fare. Është normale që ato thirrjet, “Goca ndihem keq” dhe “Po më bie të fikët”, ishin për të më larguar. Unë kam pranuar gabimin tim.

Kiara: Nuk më ka kërkuar falje.

Luiz: Akoma.

Kiara: Unë të akuzoj për faktin që asnjëherë nuk më përpiqesh të futesh asnjëherë të unë dhe ta shohësh me sytë e mi një situatë. Për më tepër që më ke thënë egoiste dhe që unë bëj kot. Unë ndarjen mes lojës dhe dashurisë nuk e bëj dot, ndryshe nga ti. Unë të kam kërkuar që të më kërkosh ndjesë.

Luiz: Unë bëra një pyetje. Në qoftë se nesër je në një mision tjetër, unë do vij dhe do pres që ju të fitoni.

Armaldo: Së pari, dua t’i kërkoj ndjesë Kiarës për presionin që I krijova aty. Ne e kuptuam që ishte një lojë për nominime, por gjithsesi duhet të reflektojmë për këto veprime dhe të tërhiqemi. Sa për ta analizuar, i qëndroj atyre që kam thënë gjatë javës.

Dea: Dhe atë që the, “Pres ti bie të fikët që të tëhiqem”.

Armaldo: Dhe për atë. Thjesht na rrëmbeu loja. Kjo na bën të reflektojmë për situata të tjera.

Arbër: U bënë disa emisione, asaj po i binte të fikët, liroje të dalë, mos e mbaj të bllokuar. Po na vjen turp me dhënë komente për kështu situatash.

Zhaklin: Armaldo reflekto vetë dhe kujto çfarë ke thënë dy “Prime” e kaluara. Krahasojë këtë situatë sikur t’i kishte ndodhur vajzës tënde në shkollë.

Armaldo: Unë nuk doja të ndërhyja, pasi ata ia dinte limitet njëri-tjetrit.

Zhaklin: Luiz unë mendoj që ka ardhur moment që t’i të ballafaqohesh me veten tënde dhe me lojën. Dy Luizat që ke shfaqur ti, kanë probleme me njëri-tjetrin. Ti duhet të ekuilibrosh të dy këta Luizat. Kjo është aftësi në lojë. Nëse ti do të tregosh autoritetin tënd mbi të, nuk mund ta tregosh me dhunë. Një javë më parë, bëtë një bisedë të mrekullueshme me njëri-tjetrin. Ju keni probleme me komunimimin, nuk flisni kurrë se çfarë ju pëlqen te njëri-tjetri, as për pushime. Flisni vetëm për lojë. Luiz ky është moment yt kur duhet të zgjedhësh.

Luiz: Pse e bëni kaq dramë?

Zhaklin: Nëse do i ndodhte motrave tua apo mbesave, çfarë do bëjë ti

“Ik ρ*rdhυ me gjithë…”/ Luizi nuk e ruan qetësinë dhe shpërthen keq: Ma ka neveritur

Gjatë prime-t të kësaj të marte të “Big Brother VIP2”, banorët që shpallen më pak të preferuar nga votimi i publikut do të dalin në nominim.

Luizi Ejlli është shprehur sot se dëshiron që një prej emrave të jetë ai i Armaldo Kllogjerit. Këngëtari shpreson që ai të largohet nga shtëpia më e famshme në Shqipëri. Këtë temë ai e bisedoi mëngjesin e sotëm, teksa ishte në oborr me Shpatin, banorin më të ri të “Big Brother VIP2”.

Luizi u shpreh se Maestro ia ka neveritur me veprimet e kryera, duke përmendur rastin kur i tha Oltës të nxirrte në nominim Kiarën. Sipas Luizit, Maestro nuk ka burrëri dhe është frikacak.

“Do Zoti, ma heq qafe Maestron. Ma ka nerveritur me atë që ka bërë. Nuk ka lidhje me lojë fare. Prej teje e pres, nga ai jo se jemi 66 ditë bashkë. E di shumë mirë kur ka qenë i zhytur, e kam marrë e kam nxjerrë.

E kam ndihmuar, ça nuk i kam bërë. Tani që i vjen një rast, i thua Kiara asaj. Ik ere, ik pirdhu me gjithë zarf, pa burrëri.

E ndjeu veten në rrezik, më fut mua more. Është kokrra e burracakut, është normale që të gjithë kanë interesin e vet por kur ke variant tjetër zgjidh atë”, tha Luizi.

E rëndë/ Pas aksidentit, ndërron jetë grυσja shtαtzënë

Është rënduar bilanci i aksidentit fatal me 4 të vdekur, të ndodhur në Kosovë, rreth një javë më parë.

Sipas mediave kosovare, një grua shtatzënë e cila ishte pasagjere në një nga automjetet që u aksidentua mbrëmjen e të mërkurës së kaluar, në rrugën Ferizaj-Shtime, ka ndërruar jetë sot në spital.

Gjendja e saj ishte prej ditësh e rënduar, teksa ajo nuk ka mundur të mbijetojë duke ndërruar jetë së bashku me foshnjën që priste.

Sabiani me “dorë të hekurt” ndaj të bijës, por çfarë mendon bashkëshortja e tij për Keisin (FOTO)

Romanca e Keisit dhe Kristit brënda BBV dukej mjaft e këndshme, derisa në skenë doli lidhja që Kristi ka jashtë. Ishte vetë e dashura e tij, Zaza e cila publikoi bisedat me Kristin pak orë para nisjes së BBV duke vërtetuar të kundërtën e deklaratave të Kristit që lidhja kishte mbaruar me kohë.

Pas këtyre, erdhi menjëherë edhe reagimi i babait të Keisit, këngëtarit Sabiani. Ky i fundit doli kundër kësaj lidhje duke akuzuar Kristin se po mashtron të bijën.

Pasi ndodhi puthja në buzë dhe pas deklaratës së Keisit se do të ndjek zemrën edhe nëse babai del kundër, këngëtari “ndëshkoi” të bijën duke e hequr nga lista e ndjekësve në rrjetet sociale e madje duke fshirë edhe fotot bashkë.

Por nga ana tjetër, bashkëshortja e tij Arnisa vazhdon të shprehë mbështetjen për Keisin dhe këtë e bën vazhdimisht duke treguar edhe marrdhënien speicale që gëzojnë.

“Me dashurinë jam gropë unë”/ Kiara ‘shpërthen’ keq ndaj Luizit: Të thashë të më lije…

Ditën e djeshme Luiz Ejlli dhe Kiara Tito kanë debatuar me njëri-tjetrin. Vëllai i Madh i dha Ermiona Lekbellos një mision sekret. Ajo u mbushi mendjen vajzave që të mos flisnin me djemtë dhe nëse ia arrinte qëllimit do kishte një surprizë.

Ky mision u prish nga Luizi, i cili e zuri Kiarën në një cep në tualet dhe nuk e la të dilte, pavarësisht se ajo i tha se po i binte të fikët. Kur vajzat e tjera e panë që këngëtari nuk hiqte dorë nga vendimi i tij për të mos e lëshuar moderatoren, i thanë kësaj të fundit që të fliste dhe të mbaronte misioni.

Pas këtij veprimi, Kiara është nervozuar shumë dhe ka bërë debat m Luizin.

Kiara: Po të them se nuk je duke më ndihmuar, aspak

Luizi: Për lojën? Normal që s’të ndihmova, unë e prisha

Kiara: Jo për lojën, mua tani me nervozizmin që kam. Nuk është se po shërben gjë ky diskutimi se është po i njëjti që bëmë edhe në drekë. E të thashë më lër hapësirë 24 orë.

Luizi: E ça ndodh pas 24 orëve?

Kiara: Ti me posisititeivn tënd vazhdon

Luizi: E ça ndodh pas 24 orëve?

Kiara: Mbase edhe qetësohem pak

Luizi: E vjen vetë e më thua ‘Luiz jam qetësuar’

Kiara: Nuk e di Luiz, do vijë natyrshëm, nuk i bëj gjërat me plan

Luizi: Ndërkohë unë rri e eci nëpër shtëpi si budalla duke prit

Luizi: Ça të vazhdoj?

Kiara: Vazhdo lojën tënde

Kiara: Pse ça je ti, ke lidh kërthizën me mua?

Kiara: Ti di ta bësh shumë mirë dallimin mes dashurisë dhe lojës

Luizi: Tani dashurinë e kam gropë unë, si me e ba

Kiara: Përgjegjësi e jotja, duhej ta kishe menduar pak më herët këtë gjë

Kiara: Ti diferencën midis dashurisë dhe lojës di ta bësh shumë mirë

Luizi: Duhet të luaj duke qenë gropë këtej?

Kiara: Se je luan dhe do vazhdosh të luash

Kiara: Nuk mundesh, atëherë gjeje vetë se si do e bësh

Luizi: E gjeta, erdha me fol e me të thënë lëre me kaq, ti po nervozohesh

Kiara: Ta lë me kaq se thua ti? Ku e kam butonin që ta lë me kaq

“Ja bëja unë kafen Kiarës”/ Shρati nuk humb kohë, nis të ρrovokojë Luizin, ja si i ρërgjigjet ky i fundit

Pavarësisht se mbrëmë Kiara Tito dhe Luiz Ejlli kanë debatuar fort me njëri-tjetrin, mëngjesin e sotëm këngëtari nuk ka përtuar aspak që t’i përgatisë kafenë.

Ai po hante bukë kur moderatorja u zgjua nga gjumi dhe doli jashtë, aty ku po qëndronin edhe disa banorë të tjerë.

Sapo Luizi e pa u shpreh: “Erdhi gruaja, duhet me i bërë kafen” dhe u ngrit dhe u kujdes për partneren e saj.

Këtu ndërhyn Shpati dhe i thotë Luizit ‘ja kisha bërë edhe unë’. Këngëtari ka menjëherë gati përgjigjen epike: “Vetëm prej duarve të mia dhe të Beatit e pi”.

Shpati shton se e tha këtë që Luizi të mos çohej nga buka.