February 25, 2024
Lajme

26 υjeçαri “spektαkël” me makinë në rrυgët e Kavajës, PoΙicia shkon ta ndalojë, ai i dhùηon

BNjë 26 vjeçar është arrestuar nga Policia pasi është kapur në Kavajë duke bërë ma novra të rrezikshme në rrugë. Ky shtetas i identifikuar vetëm me inicialet A.H, ka dhunuar dhe policët që kanë shkuar ta ndalonin.

“Nga specialistët për Hetimin e Kr imit në Komisariatin e Policisë Kavajë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. H, 26 vjeç, sepse në momentin e ndalimit të mjetit të tij, pasi kryente manovra të rrezikshme në rrugë, ky shtetas ka kundërshtuar me dhu në dhe ka go ditur për shkak të detyrës, punonjësit e policisë”, njofton Policia

Materialet për këtë ngjarje i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme hetimore.

Specialistët e Se ksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

J. M, 29 vjeç, pasi u kap nga Forca e Posaçme “Shqiponjat” duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse. Gjithashtu, gjatë kontrollit fizik të ushtruar iu sekuestrua një sasi me lëndë nar ko tike ko kainë;

F. M, 20 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga sherbimet e Komisariatit të Policisë Nr.1, iu gjet e sekuestrua një sasi me lëndë narkotike kanabisi.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

A. Ç, 33 vjeç, pasi ka ushtruar dhu në fizike dhe psikologjike ndaj bashkëjetueses së tij;

M. K, 23 vjeç, pasi ka vj edhur biçikletën e shtetasit N. H.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

A. Gj, 50 vjeç dhe E. B, 30 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të d ehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *