Berisha: Ju ρremtoj se në 100 vitet që vijnë do bëj më shυmë për të forcuar marrëdhëniet me SHBA-në

Sali Berisha thotë se në 100 vitet që vijnë do të bëjë më shumë për të forcuar marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të cilat e kanë shpallur “non grata” për minim të demokracisë dhe korrupsion.

“Miq, sot kombi i madh amerikan feston ditelindjen e tij, diten e Pavaresise se SHBA. Se bashku me te, festojne me mirenjohje te thelle shqiptaret dhe miqte e tij ne gjithe boten.

Amerikanet festojne sot krenare pavaresine e vendit te tyre, si superfuqia e lirise, festojne si kombi qe ka bere me shume se çdo komb per lirine e kombeve te tjera ne teresi dhe ne veçanti me lirine e shqiptareve.

Ky vit eshte dhe 100 vjetori i marredhenieve midis Shqiperise dhe SHBA. Partia Demokratike ka dhene kontributin me te madh dhe historik ne keto marredhenie.

Ajo mbetet e vendosur te beje dhe me shume ne 100 vitet qe vijne!
Happy 4th of July! sb”, shkruan Berisha. /TemA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *