DETAJET/ Ekzekutohet shqiptarί në Belgjikë, qëΙΙόhet me 6 ρΙumba

Nje atentat i rende ka tronditur opinionin publik ne Belgjike, por jo vetem dhe ne Shqiperi.

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë në një atentat në Belgjikë, dhe ende nuk dihen shkaqet e vdekjes.

Ai është ekzekutuar me 6 plumba përgjatë Jzerdijk në Stuivekenskerke, afër Diksmuide ne Belgjike.

Atentati i eshte bere shqiptarit, bëhet fjalë për Ilir S., 28 vjeç, i cili la pas gruan dhe një fëmijë.

Prokurori publik konfirmon se është arrestuar dyshuar, i cili do të paraqitet nesër para gjykatës hetuese.

Rrethanat e ngjarjes në fjalë nuk dihen ende, ndërsa autoritetet belge janë duke hetuar mbi motivet e vrasjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *