E frίkshme/ Shρërthen në flαkë autobusi i ρasagjerëve në Durrës

Një autobus i linjës Durrës-Portoromano ka marrë flakë në ecje dhe është shkrumbuar totalisht.

Mësohet se zjarri ka shpërthyer si pasojë e një shkëndije elektrike e motorit, ndërsa fatmirësisht nuk ka asnjë të lënduar.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.