E FUNDIT/ Ndihen Ιëkundje të forta tërmeti, ja epiqendra dhe mαgnituda

Një tërmet ka goditur pak minuta më parë Greqinë

Mësohet se magnituda e këtij tërmeti ka qenë 4.3 në shkallën Rihter dhe me një thellësi fokale prej 2 kilometra nga sipërfaqja

Epiqendra e lëkundjeve erdhi nga Patra e Greqisë, 28 kilometra larg qendrës së qyetetit.

Deri tani nuk ka raportime për dëmtime materiale apo njerëz të lënduar. / Shqipëria Ime