E rëndë/ Rrëzohet helikoρteri që, po shkonte në υendin e një aksidenti

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ku një helikopter mjekësor i cili po shkonte në Ohion jugore ku kishte ndodhur një aksident fatal me makinë, është rrëzuar teksa po përpiqej të zbriste.

Dy automjete ishin përplasur në orën 04:00 të mëngjesit, në Milford Toënship, tha në një deklaratë Zyra e Sherifit të qarkut Butler.

Një pasagjer në pjesën e pasme të një Silverado, një grua 69-vjeçare, u deklarua e vdekur dhe të paktën tre të tjerë të plagosur u nxorën nga automjeti, sipas departamentit të sherifit.

Drejtuesi i mjetit tjetër ka qenë i vetmi që nuk ka marrë lëndime, tha policia.

Kur helikopteri CareFlight mbërriti për të marrë një grua 43-vjeçare e cila u plagos rëndë, ai u rrëzua ndërsa po përpiqej të zbriste në vendngjarje.

Piloti dhe dy personat e tjerë të ekuipazhit në helikopter u transportuan në spital me lëndime jashtë rrezikut për jetën, tha zyra e sherifit.

Qarku po punon me Administratën Federale të Aviacionit për të hetuar rrëzimin e helikopterit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *