E zυri korrenti dhe shkoi pa shenja jete në sρital, ndόdh mrekυllia për 4-υjeçarin në Sarandë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës rreth orës 20:30 në lagjen nr.1 në Sarandë.

Duke luajtur me shokët, një 4-vjeçar ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Ai është shoqëruar menjëherë në ambientet e spitalit pa shenja jete, pasi kontakti me rrymën e ekektrike i kishte shkaktuar arrest kardiak.

Por falë ndihmës së parë fëmija i ka shpëtuar vdekjes dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Lajmi ne përditësim…