“Më është ngritυr një kυrth, jam υetëm”/ Shënimi i fυndit i Florindit: Jam i ρυfuqishëm, s’gjej dot avokat dhe gazetar ta bëj publike

Një ngjarje e rëndë ka tronditur të gjithë opinionin publik teksa lajmi se Florind dhe Ornela Belliu janë hedhur dje nga kati i gjashtë i banesës në New York është përhapur me shpejtësi.

Deri më tani është njoftuar nga mediat e huaja se Florindi ka shtyrë bashkëshorten e tij dhë më pas është hedhur vetë.

Ndër të tjera në rrjet është duke qarkulluar informacioni se 35-vjeçari kishte probleme të shëndetit mendor kohët e fundit dhe këtë gjë e konfirmojnë edhe miqtë e tij. Ai kishte ndryshuar sjellje dhe fliste për ngjarje që nuk ekzistonin.

Ajo që ka bërë shumë përshtypje është një status i publikuar në një grup në Facebook nga vetë Florindi.

Siç shihet nga postimi i mëposhtëm, Florindi flet për një ngjarje që nuk gjen dot drejtësi, i është bërë kurth dhe për të cilën shumë persona e kanë lënë vetëm.

Nuk dihet nëse ky është një status ironik, me nota gazmore apo i shkruar seriozisht nga vetë Belliu, por fjalët në të janë të rënda.

Florindi shkruante:

Do kisha shume deshire te vazhdoja te beja meme por nuk mundem me! Po e shkruaj kete perpara se tme detyrojne te them gjera qe nuk Jan dhe gjera qe nuk i kam bere.

Me eshte bere nje kurth shume I madhe i shtrire ne kohe shume te gate. Jan perfshire shume njerez prandaj nuk ja vien te permend emra.

Per 2 cunat e mi, Schëibe dhe Rayan, kurr ne jeten time nuk kam shkelur as nje ligi. As kam bere ndonje shkelje. Kam menduar se te flasesh dhe te thuash cte duash eshte e drejte hyjnore.

Perpara se te me detyrojne me forma nga me te ndryshmet. Babi ju do shume Mi kan kthyer te gjithe kunder . Me forma nga me te ndryshmet secilin me arsyet e veta.

Jam vetem, vetem fare nuk kam as njeri. Nuk kam si e nxjerr te verteten. Jam i pafuqishem. Nuk gjej dot as avokat dhe as gazetar ta bej publike Me vjen keq. Kam vetem Allahun . Ai me mjafton.