Trόnditet bota e sportit, futbollisti argjentinas υritet me ρlumb në kokë

Një ngjarje tragjike është shënuar në Argjentinë, ku mbeti i vrarë me plumb në kokë futbollisti 29-vjeçar Frederiko Potarski.

Mbrojtësi ishte pjesë e skuadrës Berazateguit, që militon në kategorinë e katër argjentinase, teksa për të fituar më shumë para punonte edhe si shofer.

Ai u zu në prite nga dy kriminelë, që tentuan t’i vidhnin makinën në San Justo.

Rezistenca i ka kushtuar shtrenjtë Potarskit, pasi kriminelët e kanë qëlluar me plumb në kokë.

Mbrojtësi i Berazateguit është dërguar menjëherë në spital, por mjekët nuk mund të bënin asgjë për t’i shpëtuar jetën.

Potarski iu bashkua Berazateguit janarin e kaluar pasi luajti te Almirante Broun dhe Liniers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *