Vα.jza nuk e DESHl se s’kishte shtëpi në qytet, shqiptari i kthen ρërgjigje: Ty dhe famiIjes tënde…

Tirana është bërë kryeqendra jo vetëm për të rinjtë që duan të ndërtojnë aty të ardhmen por edhe për moshat më të mëdha.

Megjithatë një pjesë e mirë e shqiptarëve që duan të jetojnë brenda territorit zgjedhin pikërisht kryeqytetin për veten dhe fëmijët e tyre.

 Kështu ka qenë edhe dëshira e dy prindërve nga një fshat i Tiranës të cilët dëshironin që vajza e tyre të martohej me një djalë që kishte shtëpi në kryeqytet.

Vetë vajza ka rrrëfyer historinë e duke thënë se ajo ishte dashuruar me një djalë nga Korça, por ai nuk e bleu dot një shtëpi në Tiranë.

Për këtë arsye ajo e ka ndarë por megjithatë është shprehur e fr ikësuar se mos ndoshta i ndodh ndonjë gjë ngaqë s’do ta përballonte dot ndarjen.

Vajza shkruante: Pershendetje!jam nje vajze nga nje fshat i tiranes.para 5 vjetesh njoha nje djale ne fb nga korca.iku itali flisnim dite e nate.nuk

qendroi ahume itali dhe kur erdhi u takuam.per mua ka qene dita me e lumtur data 19.8.2013.ai

me premtoi se do blinte shtepi ne tirane e do jetonim bashke pasi familja ime nuk donte nje dhender qe mos kishte shtepi ne tirane.ai nuk e blevi

dot ate shtepi dhe une i dhashe fund lidhjes mgjths e doja.ai nuk donte te ndaheshim me donte vertet por une per ta larguar u solla me nje fjaIor shume

te ashper.njehere me ka thene qe une nuk jetoj dot pa ty dhe fatit tim nuk i dihet.me thoni kam vepruar drejt apo gabim?kam f rike vertet se do i beje gje vetes.flm.”

Mirëpo ditën e sotme i riu nga Korça i ka kthyer përgjigje duke i thënë se asaj dhe familjes së saj ai i ka Iënë Zotin për të gjykuar dhe se ajo mund të rrijë e qetë pasi ai s’ka ndërmend t’i bëjë gjë vetes.