V. AJZA NGA TIRANA RRËFEN Ç’I NDODHI TEK LIQENI: M’U ΆFRUA NJË DJALË DHE ΝXORRl OR* ANlN E TlJ GJ.. NlTAL DHE..

Rasti tro nditës i përdh unimit të vajzës 15-vjeçare në Tiranë, e cila u abu zua sek sualisht nga roja i shkollës dhe tre djem të tjerë për një kohë të gjatë tron diti mbarë opinionin publik.

Historia rrëqethëse e së miturës, e cila pas gjithë atij kalvari të gjatë vua jtjeje vendosi të rrëfente gjithçka e të denonconte abuzu esit e saj, ka frymëzuar qindra vajza të tjera të cilat kanë përjetuar histori të ngjashme.

Shumë vajza kanë rrëfyer historinë e tyre, duke sensibilizuar të tjera vajza të bëjnë të njëjtën gjë.

E tillë është edhe historia e një vajze nga Tirana, e cila ka rrëfyer se çfarë i ndodhi teksa kishte shkuar e vetme për shëtitje në Parkun e Liqenit Artificial gjatë pasdites në një orar kur kishte shumë lëvizje.

Përmes një videoje të postuar në llogarinë e saj në Instagram, ajo tregon se teksa ishte ulur në një stol, iu afruan dy djem të rinj, të cilët nisën ta shikoni dhe të përdornin fjalor banal në mes të parkut.

Ajo thotë më tej se vendosi t’i injoronte, por njëri prej djemve nisi të bënte veprime të turpshme duke nxjerrë or ganin e tij gje nital, e duke e ftuar atë që ta shihte.

E tron ditur nga ky akt, e reja shprehet se i bëri një foto të riut maniak, por ky i fundit nuk ishte aspak i shqetësuar, ndonëse përreth kishte edhe shumë njerëz të tjerë.

Sipas vajzës së quajtur Viki, një gjë e tillë ndodh shumë shpesh në Shqipëri. Videoja është bërë një ditë para protestës, ku mijëra qytetarë marshuan në Tiranë duke shprehur revoltën e tyre përmes thirrjeve dhe pankartave e parullave kuptimplota me mesazhet e forta që ato përçonin.

Një tjetër fakt shqetësues që tregon vajza është se askush tjetër që ndodhej në park nuk i ngriti zërin të rinjve, ndonëse po kryenin diçka të krejt të pahijshme në një ambient publik.

Vajza ka publikuar edhe foton e të riut, i cili shihet teksa i mban duart në org anin e tij gje nital.