E rëndë, hυmbin jetën 2 të rinj emigrantë pas aksidentit tragjik në Greqi(Detaje)

Aksident tragjik në Greqi, humbin jetën dy emigrantë.

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme në ishullin e Kretës, kur dy makina u përplasën kokë më kokë.

Nga përplasja ndërroi jetë në vend shoferi 23-vjeçar dhe dhe pasagjerja 15-vjeçare që ndodheshin në njërën nga makinat që u përfshinë në aksident.

Gjithashtu mësohet se shoferi dhe pasagjeri që ndodheshin te makina tjetër kanë marrë plagë të lehta nga përplasja.

Mediet greke raportojnë se dy të rinjtë që humbën jetën në aksidentin fatal ishin me origjinë nga Gjeorgjia.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit. /noa.al