E rëndë! Kërcet arma në mes shqiptarëve në Athinë

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në Athinë mbrëmjen e së premtes, 15 korrik.

Mediet greke raportojnë se një shqiptar ka përfunduar në spital, si pasojë e të shtënave.

“Një burrë me origjinë shqiptare ka mbetur i plagosur nga të shtënat dhe është dërguar në spital”, shkruan protothema.gr.

Ngjarja ka ndodhur në orën 22:00 në zonën e Metaxourgeio, në rrugën e Chios.

Sipas informacioneve paraprake nuk dihen ende shkaqet e ngjarjes.